שלושה ימים לאחר פיגוע הדריסה במנהטן בו נרצחו 8 בני אדם, ארגון דאעש נטל אחריות. עיתון המזוהה עם הארגון התייחס למחבל כאל לוחם של הח'ליפות אך לא סיפק כל הוכחה לקשר ממשי ביניהם. בזמן שתוחקר בבית החולים ביקש המחבל לתלות את דגל דאעש מעל מיטתו

דאעש פרסם בשבועון שלו "אל-נבה" כי "התוקף הוא אחד מחיילי החליפות", אך לא סיפק כל ראייה לטענה הזאת.

עם זאת, כבר לפני יומיים המשטרה בניו יורק דיווחה כי המחבל, סייפולו סייפוב, עשה את הפיגוע בהשראת ארגון הטרור. "הוא עשה את זה בשם דאעש ובין הפריטים שנמצאו בזירה היו כמה פתקים שמצביעים על כך. נראה שהוא מילא אחר ההוראות של דאעש כמעט לגמרי", אמר סגן נציב המשטרה ג'ון מילר.

מילר אמר כי בפתק שנמצא בטנדר ששכר סייפוב נמצא פתק בערבית שבו נכתב כי "דאעש יחזיק מעמד לנצח". השוטרים שחקרו את המחבל בבית החולים דיווחו כי הוא ביקש מהם לתלות דגל דאעש מעל למיטתו.

אמש הובא סייפוב לבית המשפט להקראת כתב האישום שהוגש נגדו. הפרקליטות במחוז הדרומי של ניו יורק האשימה אותו בתמיכה בארגון טרור, באלימות ובהשחתת רכבים.

בפיגוע נרצחו חמישה אזרחי ארגנטינה, אזרחית בלגית ושני אמריקנים. תשעה בני אדם נוספים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים כשהם סובלים מפציעות קשות.

המחבל מניו יורק קיבל השראה מדאעש; טראמפ דורש עונש מוות


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא לגזור על המחבל עונש מוות. טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הוא ביקש לתלות את דגל דאעש בחדרו, רצח 8 בני אדם ופצע עוד 12. ראוי שיקבל עונש מוות!".