לאחר חילופי אש עזים שגבו את חייהם של 18 בני אדם, נרשמה היום רגיעה בקרבות בכפר הדרוזי-סורי הסמוך לגבול עם ישראל. ראש מועצת חורפיש: "ממה שהבנו - המתקפה המשולבת של המורדים על הכפר נבלמה"

מתקפת המורדים נבלמה: לאחר יממה של קרבות עזים שגבו מחיר דמים רב, נרשם במהלך השבת שקט מתוח בכפר חאדר וסביבותיו. לפי שעה נראה כי צבא סוריה ותושבי הכפר הצליחו להדוף את המתקפה ללא התערבות ישראלית.

למרות ההקלה, בעדה הדרוזית קיים אבל גדול בעקבות מחיר הדמים הכבד: לפחות 18 מתושבי הכפר נהרגו כתוצאה מהאש, ועוד כמה עשרות נפצעו.

"משיחות שלנו עם הנהגת הכפר אנחנו מבינים שהמתקפה נבלמה", אמר ראש מועצת חורפיש. הוא הוסיף כי העדה אבלה על התוצאות הקשות "אך מברכת על הסרת האיום של כיבוש הכפר ע"י המורדים".

בוידאו: תיעוד הקרבות בכפר ביום שישי האחרון

כזכור, במהלך הקרבות ביום שישי פרצו כמה עשרות דרוזים ישראלים את הגבול וחצו לתוך השטח הסורי מתוך מטרה לסייע לאחריהם שנלחמו מול המורדים בכפר חאדר.. הם הוחזרו לשטח ישראל ע"י כוחות צה"ל בתום מרדף קצר.

מצה"ל נמסר: "לפני זמן קצר התקהלו עשרות תושבים דרוזים בסמוך לגדר המערכת בגבול סוריה. התושבים פגעו בתשתית הביטחונית, פרצו שער בגדר וכעשרה מהם אף חצו אותה כעשרות מטרים מזרחית לה. כוחות צה"ל ביצעו מרדף אחר החוצים והחזירו אותם. מדובר בהפרה חמורה של החוק ובסיכון חיים. אנו מבקשים להמנע מהתקרבות או חצייה של הגדר. האירוע בשליטה ובטיפול ביטחוני של כוחות הביטחון".

//www.jdn.co.il/news/world_news/903572

//www.jdn.co.il/breakingnews/903541