בעוד שרוסיה מגנה בכל דרך על ידידתה הסורי ייפגש שר החוץ הרוסי עם מנהיגי האופוזיציה – הפגישה תתקיים בשבוע הבא בשווייץ ותדון על דרכים להפסקת האלימות במדינה

התפכחות או שיטה להרגעה? בעוד שרוסיה מגבה בכל עת את משטרו של בשאר אסאד, ושומר עליו מפני איומי מדינות המערב, הודיע היום שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי בתכניתו להיפגש בשבוע הבא במוסקבה עם מנהיגי אופוזיציה סורים, ולדון עמם על האפשרות להפסקת האלימות במדינה.

קרא עוד:

[postim]

בתדרוך עם שר החוץ הוויטנאמי, אמר לברוב, "אנחנו ננצל את המפגש הזה עם עוד קבוצת אופוזיציה בסוריה כדי להמשיך ולפעול לסיום האלימות ולפתוח בדיאלוג בין הממשלה לבין כל קבוצות האופוזיציה בהקדם האפשרי".
הוא לא פירט עם אילו גורמים באופוזיציה ייפגש, אך הדיווחים על פגישה כזו, מדווחת כבר מס' ימים ברוסיה, והיום כאמור, הדיווח קיבל אישור רשמי משר החוץ.

בסוף השבוע שעבר התקיימה פגישה בינלאומית בז'נבה, שבה הסכימו שורת מדינות על תוכנית שלום בחסות האו"ם לפלוגות בסוריה, שעיקרה יצירת ממשלת מעבר בסוריה. אולם את הדרישה לסלק את אסאד מהנשיאות, הוכרחה רה"ב לבטל, בתקווה שבתמורה יגבירו את הלחץ על ידידתם, אך מס' קבוצות האופוזיציה דחו את התוכנית.

על הפגישה המדוברת בין שר החוץ הרוסי לכוחות האופוזיציה בסוריה, אמר דוברו של השליח המיוחד של האו"ם והליגה הערבית, קופי אנאן, ואמר כי יש לראות חשיבות ה"תזוזה" של מוסקבה ובייג'ינג בנושא הסורי. "הרבה כוחות שילבו ידיים בדיון בשבוע שעבר, אל תמעיטו בערכה של התזוזה, בעיקר מכיוון רוסיה וסין", אמר הדובר. "בואו נחכה ואני חושב שכולם יראו שהגענו בסופו של דבר להישג מרשים".