שרה בריטית שנפגשה במהלך חופשה בישראל עם רה"מ בנימין נתניהו, ובכירים אחרים מבלי לדווח, אולצה להתפטר לאחר שנחשף כי גם ביקרה בגולן והציעה להעביר כספי סיוע בריטיים לצה"ל. ראש הממשלה מיי: "זו ההחלטה הנכונה"

פריטי פאטל שכיהנה כשרה לענייני פיתוח בינלאומי בקבינט של ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי, התפטרה בשל פגישתה מאחורי גבה של ראשת הממשלה, עם בנימין נתניהו.

השרה, שהוחזרה ממסע באפריקה עקב הסערה, הגיעה הערב (ד') לפגישה עם ראש ממשלת בריטניה, זמן קצר אחרי נחיתתה מטיסה מניירובי, הציעה השרה את התפטרותה לאחר שנחשפו פרטים חדשים על פגישותיה הפרטיות בישראל.

ה"פרטים החדשים" מתברר, היא פגישה עם נתניהו, עם השר גלעד ארדן, ועם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בלי לדווח, השרה גם ביקרה ברמת הגולן ובחנה אפשרות האם ניתן לשלוח כספי סיוע מבריטניה לכוחות צה"ל שמטפלים בפצועים סורים באזור.

השרה כתבה במכתב ההתפטרות שלה כי היא מתנצלת שגרמה ל"הסחת דעת" עבור הממשלה. "הפעולות שלי לא עמדו בסטנדרטים המצופים", אמרה על הפגישות עם בכירים בחופשה בישראל.

היא שוב התנצלה בפני ראש הממשלה מיי, שבמכתב תגובה לשרה כתבה כי החלטה להתפטר היא ההחלטה הנכונה.

בהודעת ההתנצלות אמרה השרה: "במחשבה שנייה, אני מבינה איך הנחישות שלי ליצור קשרים חדשים לא הובנה כראוי, והדרך שבה הפגישות נקבעו ודווחו אינן עולות בקנה אחד עם הנהלים. אני מתנצלת ומתחרטת על מעשיי".