ע"פ דיווחים בצרפת, ראש הממשלה הלבנוני השוהה בסעודיה מאז שהתפטר לפני כשבועיים, ימריא לפריז כבר בימים הקרובים כאשר מיד לאחר מכן הוא יבקר במדינות נוספות ומשם ימשיך ללבנון, שם - ככל הנראה - יחזור לתפקיד אותו עזב

כמעט שבועיים לאחר התפטרותו של ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, נראה כי אנחנו עומדים לפני פיתול נוסף בעלילה: התקשורת הצרפתית מדווחת כי חרירי צפוי לעזוב את סעודיה כבר בימים הקרובים ולהמריא לפריז, זאת לאחר שנטען שהוא מוחזק בניגוד לרצונו בריאד.

ע"פ הדיווח, ראש ממשלת צרפת מקרון וגורמים דיפלומטים נוספים הצליחו לשכנע את חרירי לעזוב את סעודיה. בשלב הראשון הוא צפוי לשהות בפריז, כשע"פ התכנית הוא "ינהל משם את המשבר הפוליטי-מדיני-דיפלומטי שסביב התפטרותו".

בשלב השני, כך ע"פ התכנית, הוא ישוב ללבנון, אולי אפילו לתפקיד ממנו התפטר.

כזכור, לפני כשבועיים, במהלך ביקור בסעודיה הודיע ראש ממשלת לבנון, סאעד אל-חרירי, על התפטרותו בתפקידו. הנימוק הרשמי: המעורבות של איראן באמצעות חיזבאללה במדינה, כמו גם הסכנה האישית שהוא חש בשל פעולותיו לצמצום המעורבות הזאת.

בהצהרה רשמית שנשא במהלך הביקור אמר חרירי כי האווירה במדינה מזכירה את הימים שקדמו לרצח אביו, ראפיק אל-חרירי, שחוסל בשנת 2005. כאמור, הוא תקף בחריפות את הציר השיעי במזרח התיכון שמוביל לערעור היציבות באזור. "אסור להסכים לכך שלבנון תהווה מקור לאיום על מדינות שונות בגלל האינטרסים של איראן", כך חרירי.

עוד מדבריו של חרירי: "איראן מעוניינת להשמיד את העולם הערבי-סוני באמצעות שליטה בעיראק ובסוריה. אסור לתת לזה לקרות. היא צריכה לדעת שהידיים שלה שבוחשות ומפיצות דם – ייגדעו".