גורמים המקורבים לבית המלוכה הסעודי אמרו כי המלך יעביר את המושכות לנסיך מוחמד בן סלמאן וישמש מעתה בתפקיד טקסי בלבד. "הנסיך רוצה להכות באיראן ובחיזבאללה בעזרת ישראל והציע לה מיליארדים אם תסכים", הוסיפו

מלך סעודיה סלמאן בן עבד אל-עזיז יפרוש בשבוע שעבר ויכריז על בנו כיורש שלו, כך דיווח הערב (ה') ה"דיילי מייל" הבריטי מפי גורם המקורב למשפחת המלוכה הסעודית.

הגורם ששוחח עם העיתון הבריטי חידד כי המלך סלמאן ימשיך לכהן כמנהיג טקס, אך יעביר את התפקיד הרשמי של הנהגת המדינה לבנו.

בדיווח צוין כי מדובר בצעד האחרון של הנסיך מוחמד בן סלמאן בן ה-32 בדרכו להשתלטות רשמית על השלטון בסעודיה, שנמצאת בטלטלה פוליטית אדירה בשבועות האחרונים על רקע מעצרם של יותר מ-40 נסיכים ושרים בכירים כחלק מפרשיית שחיתות.

"כל עוד לא יקרה משהו דרמטי, המלך סלמאן יכריז על מינויו של בנו כמלך סעודיה בשבוע הבא", אמר המקור. "המלך סלמאן ישחק את תפקיד מלכת אנגליה. הוא ישמור רק על התואר 'שומר המקדשים הקדושים".

נסראללה: סעודיה משלמת לישראל כדי שהיא תתקוף בלבנון


עוד הוסיף הגורם כי "הנסיך משוכנע שהוא חייב להכות באיראן ובחיזבאללה, בניגוד לעצות זקני משפחת המלוכה – זו המטרה הבאה שלו. הוא רוצה להתחיל את האש בלבנון, אבל מקווה להסתמך גם על הגיבוי של הצבא הישראלי. הוא אפילו הציע לישראל מיליארדים סיוע כספי ישיר אם יסכימו. הוא לא יכול להילחם בחיזבאללה בלבנון בלי ישראל".