"כולם לבוכנוואלד" נכתב על המבנה – כמאה אלף יהודים מתגוררים בסנט פטרבורג

האנטישמיות האירופאית – כתובות נאצה אנטישמיות צוירו השבוע על הבניין שבו פועלת נציגות הסוכנות היהודית בעיר סנט פטרבורג שברוסיה. הבניין ממוקם באחת השכונות המרכזיות בעיר ובנוסף לנציגות הסוכנות היהודית יושבים בו ארגונים מקומיים של הקהילה היהודית.

קרא עוד

[postim]

במוצאי שבת צוירו על בנין הסוכנות היהודית צלבי קרס. במבנה הסמוך לבניין צוירה כתובת ענקית ובה המילים "כולם לבוכנוואלד". יצוין כי על הבניין קיים שילוט גלוי של גופים יהודיים מקומיים, אך לא של הסוכנות היהודית.

הקהילה היהודית בסנט פטרבורג מונה כ- 100 אלף איש. החיים היהודיים בעיר עשירים ומתקיימת פעילות מגוונת של ארגונים יהודים וישראלים ובהם נציגות של הקונסוליה הישראלית, הסוכנות היהודית, הג'וינט, קהילה חמה ופעילה של חב"ד ועוד.

משרדי הסוכנות היהודית בסנט פטרבורג נפתחו כבר לפני 20 שנה והפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה היהודית בעיר. פעילותה המרכזית של הסוכנות מתמקדת בחיזוק הקהילה היהודית המקומית והעמקת הקשר של חבריה עם העולם היהודי ועם מדינת ישראל ובמתן סיוע לאלה שהחליטו לעלות לארץ.

בין היתר מפעילה הסוכנות היהודית בסנט פטרבורג ובסביבתה אולפנים ללימוד עברית, סמינרים לחיזוק הקשר עם ישראל והעולם היהודי, פעילות ענפה לילדים ולבני הנוער ועוד.