בישראל טענו כי חיזבאללה הפך לחלק סדיר מצבא לבנון, וכיום, כחלק מהגנה על ארגון הטרור הלבנוני בעקבות הודעת הליגה הערבית אמר מישל עאון: "ללבנון הזכות להתנגד ולהכשיל את תכניותיה של ישראל בכל האמצעים האפשריים"

במהלך כינוס של הליגה הערבית אתמול נקבע כי חיזבאללה היא ארגון טרור הנשלטת על ידי איראן, וכי הם שולטים כיום למעשה על לבנון. בעקבות כך, נפגש היום נשיא לבנון, מישל עאון עם מזכ"ל הליגה הערבית, והתייחס להודעה של שרי החוץ הערביים כי ארגון חיזבאללה אחראי לפעולות טרור.

לאחר הפגישה עם אחמד אבו אל-רייט בביירות, עאון כתב בחשבון הטוויטר שלו כי הארגון הוא חלק מהממשלה הלבנונית, וכי הוא לא יכול לקבל את הטענות לפיהן הממשלה שותפה לטרור. הוא ציין כי ללבנון הזכות להגן על עצמה מפני מה שהוא הגדיר כ"פגיעה מתמשכת של ישראל בלבנון".

"ללבנון הזכות להתנגד ולהכשיל את תוכניותיה של ישראל בכל האמצעים האפשריים", כתב. הוא הביע תמיכה בטענת ארגון חיזבאללה לפיה הנשק שלו נועד להתנגדות לישראל, וציין כי העמדה של נציג לבנון בליגה הערבית, המתנגדת להגדרה של חיזבאללה כארגון טרור, משקפת את רצון העם הלבנוני.

"לבנון סבלה מפגיעות ישראליות מאז 1978 עד 2006, ואלה ממשיכות גם כיום, ולכן זכותם של הלבנונים להתנגד ולסכל את התוכניות של ישראל בכל האמצעים שעומדים לרשותם". בכך הוא הביע תמיכה בטענת חיזבאללה לפיה הנשק שלו נועד להתנגדות לישראל. מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמור לשאת הערב נאום, בו הוא צפוי להתייחס להחלטה של הליגה הערבית נגד הארגון.

בישראל כבר טוענים כי חיזבאללה כבר הפך לחלק מצבא לבנון וכי במלחמה הבאה אין לעשות הפרדה ביניהם, כפי שעשו בעבר. שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר לפני תקופה כי "אנחנו אמורים להיערך לכל תסריט אפשרי, וגם המציאות החדשה מכינה לנו אתגרים חדשים. אם פעם דיברנו על גזרת לבנון – אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון.

"בכל התפתחות שתהיה, זו תהיה גזרה אחת, סוריה ולבנון ביחד, חיזבאללה, משטר אסד וכל סייעני משטר אסד. גם מבחינת גזרת לבנון לא מדובר כבר על חיזבאללה בלבד. מדובר על חיזבאללה ועל צבא לבנון, ולצערי זו המציאות. צבא לבנון הפך לחלק אינטגראלי במערך של חיזבאללה תחת פיקודו. צבא לבנון איבד את העצמאות, והפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה".

הערכה בצה"ל: חיזבאללה השיג טילים בדיוק של מטרים בודדים