שר החוץ האמריקני לשעבר אמר בכינוס בוושינגטון כי שורת מדינות לחצה על ממשל אובמה לתקוף מטרות באיראן, ביניהם ישראל, מצרים וסעודיה. "אתה חייב להפציץ את איראן, זאת הדרך היחידה שהם מבינים", תיאר קרי את שאמרו לו ראשי המדינות

ישראל, מצרים וסעודיה לחצו על ארצות הברית להפציץ מטרות באיראן בשנת 2015 בטרם החתימה על הסכם הגרעין עם המעצמות – כך אמר הלילה (רביעי) שר החוץ האמריקני לשעבר ג'ון קרי.

בדיון בנושא נשק גרעיני שנערך בוושינגטון הבירה הגן קרי על הסכם הגרעין, שהיה שותף לחתימתו, ואמר כי "מלכים ונשיאים זרים אמרו לארצות הברית שהפצצות זו השפה היחידה שאיראן מבינה". אולם, לדבריו, מדובר היה ב"מלכודת" ו"אותן מדינות היו מגנות את הפעולה בפומבי, לו הייתה יוצאת לפועל".

במהלך נאום שנשא בכנס בוושינגטון סיפר קרי כי נפגש פעמים רבות בנושא הסכם הגרעין עם עבדאללה מלך סעודיה, נשיא מצרים ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדבריו, "כל אחד מהם אמר לי 'אתה חייב להפציץ את איראן, זה הדבר היחיד שהם מבינים'". הוא הוסיף לתאר את פגישותיו עם המנהיגים ואמר: "יותר חשוב מזה, ראש הממשלה נתניהו היה באמת ובתמים נלהב" לבצע את הרעיון.

בהתייחסות לעסקה שנחתמה אמר מזכיר המדינה לשעבר: "אני לא יכול לדעת מה איראן תעשה בעוד 10 או 15 שנים, אבל זו העסקה הכי טובה שהייתה לנו, כשיש לנו ראשי ממשלות, מלכים ונשיאים שאומרים לנו אתם חייבים להפציץ אותם". קרי הוסיף: "כיום המזרח התיכון הרבה יותר בטוח, העולם הרבה יותר בטוח".

קרי הוסיף כי בזכות ההסכם היכולת למנוע תכנית גרעין איראנית עדיין תעמוד לרשות המעצמות בשנים שאחרי ההסכם כפי שהייתה לפני החתימה עליו, בשנים שבהן נמנעה הרפובליקה האסלאמית מלשבת לשולחן המשא ומתן בנושא זה. "כל האפשרויות פתוחות בפנינו. כולל מלחמה בעוד 25 שנים – אם זו תהיה ההחלטה שאנשים יבחרו בה באותו זמן. אבל אני חושב שאנשים מבינים את היתרון שבמצב הדברים הנוכחי", הוסיף.

מזכיר המדינה לשעבר השווה בין המצב הגרעיני של איראן בתחילת המשא ומתן לבין המצב שלה כיום: "איראן הייתה אז במרחק של חודשיים מנשק גרעיני. היום, בעקבות מה שעשינו, הם במרחק של לפחות שנה ואנחנו נדע מיד מתי השנה הזאת מתחילה והם עושים צעדים. יש לנו גם את כל היכולת כדי להגיב לזה".