אחרי ההכחשה באבו דאבי לדיווח של המורדים בתימן על ירי טיל לעבר הכור הגרעיני, מציגים המורדים הח'ותים, הנתמכים על ידי איראן, תיעוד המציג לטענתם את שיגור הטיל. בימים האחרונים נהרגו עשרות במלחמה בין החות'ים לבין כוחותיו של נשיא תימן המודח

המורדים החות'ים בתימן, הנתמכים על ידי איראן, שיגרו הבוקר (יום א') טיל שיוט לעבר תחנת כוח גרעיני באבו דאבי שבאיחוד האמירויות, כך דיווחה רשת הטלוויזיה של המורדים וכלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה. באיחוד האמירויות – השותפה העיקרית בקואליציה הצבאית בראשותה של סעודיה נגד המורדים בשנים האחרונות – הכחישו את הדיווחים.

הערב, לאחר ההכחשה, מפרסמים המורדים הח'ותים את תיעוד השיגור:

גורם חות'י שהתראיין לרשת "אל-מיאדין" הלבנונית אמר כי שיגור הטיל הוא "הישג תימני" והחות'ים יכולים לייצר טילים נוספים מסוג זה. הגורם טען שהטיל שוגר בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לידיהם, וכי זוהי זכותם להגן על עצמם. "זהו מסר עבור האמירויות בשל מעורבותה בהרס של תימן", אמר. "על המדינות התוקפניות להפסיק את תוקפנותן כי אנחנו נמשיך להגיב, שכן לא נותר לנו כבר מה להפסיד".

בתוך כך, מדווח כי המתיחות בין המורדים החות'ים, לבין כוחותיו של נשיא תימן המודח עלי עבדאללה סאלח, שהיה עד לא מזמן שותפם, הגיעה לשיא. כלי תקשורת ערביים המזוהים עם סעודיה דיווחו על עימותים קשים מאוד בין הצדדים שבעבר נלחמו יחדיו נגד הכוחות הסעודיים, ולפי רשת "אל-ערבייה" יותר מ-80 אנשים נהרגו ולפחות 150 נפצעו במהלך הקרבות בבירה צנעא.

בחודשים האחרונים נרשמו כמה התנגשויות בין הצדדים על רקע של מאבקי שליטה, אך נראה כי האירועים האחרונים הם החמורים ביותר. לפי הדיווחים בתקשורת המזוהה עם סעודיה ואיחוד האמירויות, כוחותיו של סאלח השתלטו על מבני שלטון כולל משרד האוצר, הבנק המרכזי, משרד ההגנה, נמל התעופה והטלוויזיה התימנית.

//www.jdn.co.il/news/world_news/916012