שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב העביר הערב מסר לעמיתו האמריקני, מזכיר המדינה רקס טילרסון לפיו צפון קוריאה מעוניינת לנהל משא ומתן ישירות עם הבית הלבן, וללא תיווך. לברוב הבהיר: "אנחנו מוכנים לתמוך בבקשה" • מהבית הלבן טרם התייחסו לדיווח

בצל המתיחות העזה בין המדינות בשל ניסויי השיגור, ופיתוח תוכנית הגרעין של צפון קוריאה, הערב (ה') הודיע שר החוץ הרוסי כי צפון קוריאה מעוניינת לנהל לראשונה משא ומתן ישיר עם ארצות הברית.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר כי פיונגיאנג ביקשה את השיחות כדי לקבל ערבויות לביטחונה מהבית הלבן. לדבריו, הוא כבר העביר את הבקשה הערב למזכיר המדינה האמריקני, רקס טילרסון, בשולי ועידת הארגון לביטחון ולשיתוף פעולה באירופה בווינה, אליה הגיעו שני הדיפלומטיים הבכירים.

לברוב הבהיר: "אנחנו מוכנים לתמוך בבקשה, אנחנו מוכנים להשתתף במאמצי הסיוע של השיחות ועמיתינו האמריקניים, כולל טילרסון עצמו – שמעו זאת".

מהבית הלבן לא נמסרה התייחסות רשמית, אך ככל הנראה טראמפ לא ייענה בחיוב לבקשה, וזאת משום שלפני כחודשיים דחה טראמפ את הודעתו של טילרסון לפיה ארצות הברית מנהלת משא ומתן ישיר עם צפון קוריאה.

"אמרתי לרקס טילרסון, מזכיר המדינה הנפלא שלנו, שהוא מבזבז את זמנו בניסיון לנהל משא ומתן עם 'איש הטילים הקטן'", אמר טראמפ בהתייחסות לכינוי גנאי שהצמיד לשליט המדינה המסוגרת קים ג'ונג און. "שמור על האנרגיה שלך רקס, אנחנו נעשה מה שצריך לעשות".

טראמפ מגיב למזכיר המדינה: אתה מבזבז זמן עם איש הטילים הקטן


בשבוע שעבר שיגרה צפון קוריאה בהצלחה טיל בליסטי בין יבשתי (ICBM) חדש המסוגל לראשונה, על פי מומחים במערב, לכסות את כל שטחה של ארצות הברית. בפיונגיאנג התגאו בניסוי וטענו כי הוא מוכיח שהמדינה הפכה למעצמה גרעינית. הטיל ששוגר הוא "הוואסונג 15", שנחשב לחזק והמתקדם ביותר שיש עד כה ברשות המדינה המסוגרת.

הטיל של צפון קוריאה שבר שיאי גובה; טראמפ: נטפל בזה