על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס במועצת הביטחון של האו"ם יצביעו מחר על החלטה שגובשה על ידי המצרים ולפיה האמריקנים יידרשו לשוב בהם מההכרה בירושלים כבירת ישראל. ההצעה צפויה לתמיכה רחבה, אך וושינגטון ככל הנראה תטיל וטו על ההצבעה

מועצת הביטחון של האו"ם תצביע מחר (ב') על הצעת חוק שקוראת לארה"ב לסגת בה מההכרה בירושלים כבירת ישראל. על פי דיפלומטים הקשורים להצעה אין להכרזתו של טראמפ תוקף משפטי ולפיכך יש לבטלה.

הצעת החוק שגובשה על ידי המצרים הופצה אתמול בקרב 15 חברים במועצת הביטחון והיא איננה מזכירה באופן מפורש את ארה"ב או את דונלד טראמפ. ככל הנראה היא תזכה לתמיכה נרחבת אך וושינגטון צפויה להטיל וטו על ההצבעה.

בתום ישיבה שנערכה במועצת הביטחון לאחר הכרזת טראמפ בסיום הישיבה פרסמו השגרירים של שוודיה, צרפת, בריטניה ואיטליה הצהרה משותפת וגינו את החלטת ארה"ב. "ההחלטה לא עומדת בפה אחד עם החלטות מועצת הביטחון ולא מסייע לקידום השלום באזור", אמרו.

"הססטוס של ירושלים חייב להיקבע במו"מ בין ישראל לפלסטינים", הוסיפו השגרירים. "לפי עמדת האיחוד האירופי- ירושלים צריכה להיות הבירה של ישראל ושל המדינה הפלסטינית – עד אז איננו מכירים בשום ריבונות על ירושלים".