בפעם השנייה תוך חודש וחצי שיגרו המורדים החות'ים טיל בליסטי לעבר בירת סעודיה. כוחות ההגנה האוויריים יירטו את הטיל, שלטענת החות'ים שוגר לעבר ארמון אלימאמה • בסעודיה האשימו בזמנו את האיראנים באספקת הטילים למורדים בתימן

(בוידאו: תיעוד היירוט בסעודיה)

כוחות ההגנה האוויריים של צבא סעודיה יירטו היום (שלישי) טיל בליסטי ששוגר לעבר הבירה ריאד. המורדים החות'ים לקחו אחריות על שיגור הטיל, שלטענתם כוון לפגוע בארמון אלימאמה הממוקם בדרום העיר, שמשמש כמטה הממשל ובו התקיימה פגישה בין מנהיגים סעודיים. בטלוויזיה הממלכתית דיווחו כי אין נפגעים ולא נגרם נזק.

"כוחות הקואליציה מאשרים כי הם יירטו טיל איראני-חות'י שכוון לדרום ריאד, אין דיווחים על נפגעים בשלב הזה", נמסר במרכז התקשורת הבינלאומית של הממשלה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה. התקיפה התרחשה שעות לפני שערב הסעודית אמורה להכריז על תקציבה השנתי במסיבת עיתונאים בהשתתפות שרים בכירים.

מאז השיגור הקודם בחודש שעבר, החריפה ריאד את הלחימה במורדים, שנמשכת כבר יותר משנתיים וחצי וגבתה את חייהם של אלפים. היום ציינו אלפי מפגינים בצנעא, הנשלטת בידי החות'ים, אלף ימים לתחילת המבצע הסעודי, שפועל להשבת הממשלה המודחת לשלטון על חשבון החות'ים.

לטענת ערב הסעודית, השיגור האחרון היה פעולה של איראן ושל חיזבאללה. בריאד איימו להגיב, אך בטהראן דחו את הטענות הללו ואת אלו של ארצות הברית, שהציגה חלקי כלי נשק שלטענתה מוכיחים כי היא מעבירה כלי נשק לחות'ים חרף הכחשותיה.

בעקבות הטענות הללו, שהוצגו על ידי שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי בשבוע שעבר, זימנה איראן את שגריר שוויץ במדינה במחאה על טענותיה "חסרות האחריות" של היילי. השגרירות השוויצרית בטהראן מייצגת את האינטרסים של ארצות הברית, מאחר שיחסיה הרשמיים עם איראן נותקו.

//www.jdn.co.il/news/world_news/916619

//www.jdn.co.il/news/world_news/916234