נשיא ארה"ב דונלד טראמפ העביר מסר תקיף לקראת הכינוס באו"ם, והזהיר שישלול מימון ממדינות שיתנגדו להכרה בירושלים כבירת ישראל. "לוקחים מאיתנו מאות מיליוני דולרים ואז מצביעים נגדנו - אנחנו עוקבים אחר ההצבעות", אמר‎

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאיים הערב (ד') שארה"ב תפסיק לסייע כלכלית למדינות שיצביעו מחר באו"ם נגד החלטתו להכיר בירושלים כבירת ישראל.

"הן לוקחות מאות מיליוני דולרים, ואפילו מיליארדרי דולרים, ואז מצביעות נגדנו. תנו להן להצביע נגדנו. זה יחסוך לנו הרבה. לא אכפת לנו", אמר טראמפ לכתבים בבית הלבן.

טראמפ אמר כי הוא מתכוון לעקוב אחרי תוצאות ההצבעה והביע תמיכה בשגרירה באו"ם ניקי היילי, ששלחה מכתב "מאיים" למדינות המצביעות.

במכתב ששלחה איימה היילי שטראמפ "ייקח באופן אישי" את תוצאות ההצבעה, והורה לה לדווח על כל המדינות שיצביעו נגד ארה"ב. "נשים לב לכל קול", כתבה היילי.

היא הוסיפה שממשל טראמפ "פשוט מבקש שתכירו בידידות ההיסטורית, בשותפות ובתמיכה הנרחבת שהענקנו – ותכבדו את החלטתנו על השגרירות שלנו".

עצרת האו"ם תתכנס מחר לדיון חירום, וצפויה להכריז ברוב מוחץ נגד החלטתו של טראמפ. את הבקשה לכנס את הדיון הגישו, בשם הפלסטינים, תימן וטורקיה והמדינות החברות בארגון לשיתוף פעולה איסלאמי.

הפלסטינים יביאו להצבעה את הנוסח שהובא להצבעה במועצת הביטחון של האו"ם, שזכה לתמיכה של 14 מדינות אך נדחה בווטו אמריקני. עיקר ההצעה היה ביטול ההצהרה של טראמפ ואשרור כל ההחלטות שנוגעות למעמד ירושלים, וקריאה למדינות להימנע מלהעביר את השגרירויות הזרות לעיר.