משרד החוץ הרוסי מזהיר מפני 10,000 לוחמי ארגון הטרור הרצחני, המדינה האסלאמית שברחו מהקרבות במזרח התיכון והגיעו לאפגניסטן. לטענתם, האמריקנים מתעלמים מהאזהרות ומההשלכות הביטחוניות האפשריות למדינות מרכז אסיה ולדרום רוסיה

בכיר במשרד החוץ הרוסי טען שארגון הטרור דא"עש אמנם קרוב לתבוסה במזרח התיכון, אך אלפי לוחמים הגיעו בשבועות האחרונים לאפגניסטן. על פי הבכיר, עוד ועוד לוחמי המדינה האסלאמית זורמים למדינה – בעיקר מסוריה ומעירק.

ראש מחלקת המזרח התיכון במשרד החוץ הרוסי, זמיר קאבולוב, אמר לסוכנות ידיעות רוסית כי 10,000 לוחמי דאע"ש כבר נמצאים במדינה לאחר שברחו מהתבוסות בסוריה ובעירק. קאבולוב הוסיף כי ארצות הברית מתעלמת באופן מודע מאלפי הלוחמים שהגיעו למדינה – למרות אזהרות הרוסים בנושא.

"רוסיה הייתה מהמדינות הראשונות לצלצל בפעמוני האהזהרה בנוגע להתרחבות של דאע"ש באפגניסטן", אמר הבכיר. "לאחרונה, דאע"ש הגדיל את נוכחותו במדינה. אלפי הלוחמים שהגיעו למדינה הם בעלי ניסיון קרבי לאחר שלחמו בסוריה ובעירק.

על פי דבריו של קאבולוב, רוב הלוחמים של ארגון הטרור ממוקמים בחלקה הצפוני של אפגניסטן, סמוך לגבולות עם טג'יקיסטן וטורקמניסטן. "זה ברור שהמטרות של דאע"ש הן להרחיב את ההשפעה שלהם גם למדינות מחוץ לאפגניסטן", סיפר. "עובדה זו מציבה איום ביטחוני משמעותי על מרכז אסיה ודרום רוסיה".