כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה מדווחים כי המורדים הסורים הנמצאים במצור מנהלים מו"מ עם משטר אסד על עזיבת השטח הסמוך לגבול עם ישראל. "הקציבו להם 72 שעות כדי להיכנע ולעזוב לאידליב או להגיע להסכם עם מי שמעוניין להישאר"

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שהמורדים הסורים שמחזיקים בשטח קטן ברמת הגולן, בקרבת הגבול עם ישראל, מנהלים מו"מ עם ממשלת סוריה על עזיבת השטח.

חבר בארגון מורדים מקומי מסר כי "מתנהל מו"מ על עזיבת הלוחמים, ומי שרוצה לעזוב איתם". גורם אחר במורדים, איברהים אל-ג'באווי מ"צבא סוריה החופשי", אמר כי "המיליציות מנסות לשכנע אותם להתפנות לאידליב. בינתיים לא הושג הסכם".

בימים האחרונים הגביר הצבא הסורי, שנתמך על ידי מיליציות איראניות לצד מיליציות מקומיות שממומנות ומצוידות על ידי איראן ולוחמים דרוזים מהאזור, את המתקפה על המורדים הסונים במובלעת שלמרגלות הר החרמון הסורי, סמוך למשולש הגבולות של סוריה ישראל ולבנון.

הצבא הסורי מכתר את המורדים באזור העיירה בית ג'ן כבר כמה שבועות. בימים האחרונים הוא כבש עמדות נוספות, וכעת המורדים מכותרים בעיירה עצמה, שנמצאת 11 ק"מ מהגבול עם ישראל.

בכלי התקשורת של חיזבאללה דווח כי המורדים כבר מנהלים דיונים עם הממשלה על תנאי הכניעה שלהם. גורמים ב"צבא סוריה החופשי" מסרו שהצבא הסורי נתן למורדים "אולטימטום של 72 שעות להיכנע ולעזוב לאידליב או לספוג תבוסה צבאית".

"הקציבו להם 72 שעות כדי להיכנע ולעזוב לאידליב או להגיע להסכם עם מי שמעוניין להישאר", אמר אל-ג'באווי. גורם רשמי נוסף הוסיף כי אמרו להם "היכנעו או שיבוא פתרון צבאי".