משרד החוץ של דנמרק הכחיש את הדיווח שפורסם שבוע שעבר, לפיו הממשלה הדנית תפסיק לתמוך בארגונים הקוראים לחרם על ישראל. "מעולם לא תמכנו בארגונים מהסוג הזה", טענו. "השר גלעד ארדן עושה רווח פוליטי על חשבוננו"

בסוף חודש דצמבר דווח כי בעקבות לחצים של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ושל ראש הממשלה נתניהו, החליטה דנמרק להפסיק לתמוך בארגוני BDS פלסטיניים.

היום (ה') משרד החוץ הדני טוען: "מעולם לא תמכנו בארגונים כאלה, ארדן מנצל אותנו לטובת יחסי ציבור".

לפי הודעת משרד החוץ, ההודעות של השר ארדן בעניין זכו לתשומת לב ציבורית גדולה בדנמרק והפכו לכלי בידי האופוזיציה הדנית שמאשימה את הממשלה שהיא מופעלת מירושלים.

שר החוץ סמולסון שלח מכתב לשר ארדן בו סיפר שארצו תמכה בארגוני זכויות אדם משני הצדדים כדי לקדם את פתרון שתי המדינות – ותמשיך לעשות כך.

כזכור בסוף חודש דצמבר פרסם משרד החוץ הדני הודעה רשמית על הפסקת כספי סיוע והקשחת התנאים להעברת כספים לארגונים פלסטינים לא ממשלתיים (NGO).

ההודעה פורסמה, לכאורה, בעקבות מכתב ששלח השר ארדן למשרד החוץ הדני לאחר שחשף המשרד לנושאים אסטרטגיים כי הכספים הללו, שהועברו באמצעות ה"מנהלת לזכויות אדם", הגיעו לארגונים המקיימים קשרים עם ארגוני טרור ולטובת קידום החרם נגד ישראל.

בהודעה כתב שר החוץ הדני סמואלסן, כי הוא מייחס חשיבות רבה להגעת הסיוע הדני אל היעדים שאליהם הוא נועד. "לכן, בחודשים האחרונים, ערך משרץ החוץ הדני בדיקה מקיפה בנושא, ובסיומה החליט על הקשחת התנאים לקבלת סיוע דני ע"י ארגונים פלסטינים לא-ממשלתיים", נמסר.

לפי ההודעה, רוב הסיוע הדני שהוקפא בחודשים האחרונים לא ישולם ומספר ארגונים הזוכים לכספי סיוע דני כיום, לא ימשיכו ליהנות מתמיכה דנית בעתיד.