בניגוד לעמדת בכירים אחרים בממשל טראמפ אמר שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין שיש מקום להטיל סנקציות נוספות על איראן • מחר אמור טראמפ להודיע לקונגרס אם הוא ממשיך בהקלות שנקבעו בהסכם הגרעין, או מחדש את הסנקציות

שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין אמר הערב (ה') שהוא מצפה שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ יטיל מחר סנקציות חדשות על איראן.

"אני מצפה לסנקציות חדשות על איראן", אמר מנוצ'ין לכתבים בוושינגטון. "אנחנו ממשיכים להסתכל עליהם. אנחנו חשפנו אותם ועכשיו אני חושב שאפשר לצפות שיגיעו עוד סנקציות", הדגיש.

"אני לא הולך לומר דברים ספציפיים על זה. זה עדיין נמצא בדיונים", אמר מנוצ'ין על החלטתו של טראמפ.

מזכיר האוצר חזר על עמדתו של טראמפ ואמר כי "היבטים רבים בהסכם עם איראן צריכים להשתנות. יש הרבה פעילויות מחוץ להסכם עם איראן – שעליהם נמשיך להטיל סנקציות".

טראמפ צריך להודיע מחר לקונגרס אם הוא ממשיך בהקלות לאיראן, כפי שנקבע במסגרת הסכם הגרעין בין טהרן למעצמות ב-2015, או מחדש את הסנקציות.

לפי גורמים בממשל טראמפ הוא צפוי להאריך את ההקלות בסנקציות – בהתאם להמלצות של בכירים בממשל, בהם מזכיר המדינה רקס טילרסון ומזכיר ההגנה ג'יימס מאטיס. עם זאת אמרו הגורמים שבוושינגטון התנהלו ויכוחים סוערים בנושא. בשיחות פרטיות הביע טראמפ הסתייגות מהמשך הוויתורים לאיראן.

דיווח: טראמפ ימשיך בהקלת הסנקציות על אירן כחלק מהסכם הגרעין


טראמפ מחויב להודיע מדי 90 לקונגרס אם איראן עומדת בתנאי ההסכם, ואם ההסכם עמדה עדיין חיוני לביטחון הלאומי של ארה"ב.
באוקטובר סירב טראמפ לאשר לקונגרס שהסכם הגרעין עם איראן הוא חלק מהאינטרס האמריקני, וקרא לקונגרס להתחיל בחקיקה שתאפשר "לתקן את ההסכם". טראמפ תקף בעבר פעמים רבות את ההסכם, ואמר שמדובר בהסכם רע.