נורי אל-מסמארי, עוזרו של קדאפי התראיין לעיתון ''אל חייאת'' וסיפר על חייו בצל השליט הלובי, וכן על העובדה שדאג לחסל כל מי שידע שאמו יהודיה.

היומון הלונדוני אל-חייאת פרסם הבוקר (שני) ראיון נרחב עם נורי אל-מסמארי עוזרו האישי של שליט לוב מועמר קדאפי שהודח מתפקידו בהתקוממות עמו ונרצח באכזריות תקופה לאחר מכן.

קרא עוד:

[postim]

בראיון סיפר אל-מסמארי, כי קדאפי דאג מאז ומעולם 'להעלים' כל מי שידע שאמו הייתה יהודיה. כבר לפני 30 שנה, דאג קדאפי לחסל שלושה בכירים שהחזיקו במידע המוכיח שאמו יהודיה. לטענתו של מסמארי, הבכירים הם: שגריר לוב באיטליה, הנספח הצבאי ברומא, וקצין בכיר נוסף בצבאו.

ראיונו של אל-מסמארי מתפרסם בעיתון "אל-חייאת" בחלקים בימים האחרונים, מדובר בראיון ארוך שמכיל פרטים רבים אודות קדאפי.

עוד נכתב שם, כי שליט לוב קדאפי התייחס בזלזול רב לערפאת ולמחליפו בתפקיד 'אבו מאזן' וראה בהם אישים חלשים. לעומתם, אחמד ג'יבריל, מזכ"ל החזית העממית היה אהוב עליו יותר מכולם. הם היו חברים טובים, כך העיד אל-מסמארי.

עוד סיפר אל-מסמארי, כי בשלב מסויים הכין קדאפי את בנו בכורו סייף אל-איסלם קדאפי, לשמש כיורשו בבוא היום, ובנו הקטן יותר מועתסם קדאפי כעס מאוד על כך.

קדאפי, הצטייר בעיני העולם כשליט אימתני ובעצם התנהג כאדם פחדן ורגיש מאוד. בכל פעם שנאלץ להגיע לכינוס מסויים, דאג שמאבטחיו ימצאו את כל היציאות האפשריות מהבניין ע"מ שיוכלו למלט אותו בשעת סכנה.

בנוסף, נהג קדאפי ליטול כדורי הרגעה, שגרמו לו להרגיש אמיץ וחזק כלשונו. כשהיה כועס, נהג לזרוק מסמכים על הרצפה ולאלץ את עוזריו לאסוף אותם. פעם אחת, סיפר אל-מסמארי, כעס עלי קדאפי כל כך, ושלח אותי למאסר.

כאמור, קדאפי נרצח בידי מורדים תקופה קצרה לאחר שנמלט מהארמון.