נשיא ארה"ב לשעבר צפוי להטיל את כובד משקלו לטובת הדמוקרטים, בבחירות שיקבעו האם הקונגרס האמריקני ישנה את פניו. מקורבי אובמה מעריכים כי הוא יגביר את הביקורת על ממשל טראמפ ויתמוך פומבית במספר מועמדים

בחירות אמצע הכהונה יהפכו למעניינות יותר? אם ממשל טראמפ לא היה מודאג מספיק מבחירות האמצע שייערכו השנה, לזירה הפוליטית עשוי לחזור יריב רב עוצמה – הנשיא לשעבר ברק אובמה.

לפי הדיווח ב"ניוזוויק", מקורביו של הנשיא ה-44 צופים שהוא יהיה "פעיל מאוד" מבחינה פוליטית לקראת הבחירות לבית הנבחרים ולסנאט – אך הוא לא צפוי להתמודד בעצמו על תפקיד.

לפי הדיווחים, אובמה שוקל חזרה לזירה הפוליטית במהלך 2018 ולהטיל את כובד משקלו לטובת הדמוקרטים, שמקווים לההשיב רוב בבית הנבחרים. כל 435 המקומות בבית הנבחרים עומדים לבחירה מחדש וגם 33 מתוך 100 המושבים בסנאט, שכיום נשלטים שניהם על ידי הרפובליקנים.

אובמה צפוי להשתתף בעצרות פוליטיות ובמפגני תמיכה נוספים. קייטי היל, הדוברת של אובמה, אמרה כי הוא "ימשיך להיות פעיל פוליטית ולתמוך במועמדים נוספים ולהיות מעורב בקמפיינים". לדברי המקורבים, אובמה צפוי להגביר את הביקורת על ממשל טראמפ ולהשתתף במספר רב של עצרות.