טורקיה הודיעה כי תפעל צבאית; סוריה מאיימת בתגובה

ארדואן אמר כי תוך מספר ימים צבאו יפעל במובלעת הכורדית בעפרין שכן לטענתו הם מהווים שלוחה של המורדים הפועלים בטורקיה. ראשי הצבא הסורי ייסעו למוסקבה להתייעצות, במקביל לאיום: ניירט מטוסים שיתקפו בשטחנו

סגן שר החוץ הסורי, פייסל מקדאד, אמר היום (חמישי) כי חיל האוויר של מדינתו יירט כל מטוס טורקי שיתקוף את המדינה. אזהרה זו מגיעה בהמשך למתיחות בין הצדדים על רקע הכנות הטורקים לתקיפת מובלעת כורדית בצפון סוריה.

בנוסף הרמטכ"ל הסורי וראש שירותי הביון נסעו היום למוסקבה לשיחות התייעצות על המצב במדינה.

השבוע אמר נשיא טורקיה, רג'פ טייפ ארדואן, כי טורקיה תתחיל בפעולות בעיר עפרין בתוך ימים ספורים. טורקיה הגדירה את הכורדים ששולטים בעיר כשלוחה של ארגון טרור הפועל בטורקיה.

בסוריה הוסיפו כי יתייחסו לכל תקיפה אווירית או קרקעית מצד טורקיה, על אדמת המובלעת הכורדית עפרין, כ"צעד אגרסיבי" והפרה של החוק הבילאומי.

בתוך כך, ממשרד החוץ הסורי נטען כי ארה"ב מתערבת בענייני סוריה באופן שחורג מזכויותיה, "הנוכחות הצבאית האמריקנית אינה חוקית", נאמר.

ביום שלישי אמר שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, כי כוחות הצבא יישארו בסוריה בעתיד הנראה לעין, והוסיף כי ארה"ב לא תממן שיקום של חלקים בסוריה., בזמן שהנשיא אסד נשאר בשלטון.

כמו כן, ראש הממשלה הטורקי, בינאלי יילדרים, התלונן על חוסר עקביות בהצהרותיה של ארה"ב לגבי הקמת כוח לשמירה על הגבול בין המדינות, ואמר כי וושינגטון צריכה לעמוד לצד טורקיה. טילרסון אמר בתגובה כי ארה"ב לא התכוונה להקים כוח לאבטחת הגבול, אלא לספק אימונים לכוחות מקומיים בסוריה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן