מחלקת המדינה ומשרד האוצר האמריקני הודיעו כי המנהיג של ארגון חמאס הוכנס לרשימת הטרור במדינה. משמעות ההחלטה כי הנייה, ועוד ארגון נוסף שפועל מרצועת עזה, לא יוכלו לעשות שימוש במערכת הבנקאות האמריקנית. "נמנע ממנו מלבצע פעולות טרור"

משרד האוצר האמריקני ומחלקת המדינה פרסמו היום (רביעי) הודעה לפיה ראש הלשכה המדינית של חמאס הוכנס לרשימת הטרור של המדינה. בנוסף להנייה הוכנס לרשימה גם ארגון שפעל ברצועת עזה במימון איראני וסייע בבניית רקטות שנורו לעבר ישראל.

בהודעה שפורסמה מטעם מחלקת המדינה האמריקנית נכתב כי על הנייה, הארגון בעזה, ועוד ארגון מצרי שנכנס לרשימה יוטלו סנקציות בנוגע לשימוש במערכת הכספים האמריקנית וינסו לבודד אותם מהמערכת הבינלאומית.

"הסנקציות נועדו למנוע מהגופים ברשימה את המשאבים להם הם זקוקים על מנת לתכנן ולהוציא לפועל פעולות טרור", נכתב בהודעת מחלקת המדינה. "בין השאר, כל הרכוש שלהם והאינטרסים שלהם בארצות הברית נחסמו ולאנשי המדינה אסור ליצור עמם קשר".

מזכיר המדינה רקס טילרסון אמר כי "הנייה ואחרים מובילים קבוצות טרור שחלקן ממומנות על ידי איראן ומאיימות על יציבות המזרח התיכון. הן גם מערערות את תהליך השלום ומתקיפים את בנות הברית של ארה"ב בישראל ובמצרים. אנו נוקטים בפעולה חשובה שתמנע את המשאבים הדרושים כי לתכנן ולבצע פעולות טרור נוספות", דברי טילרסון.

בהודעת מחלקת המדינה נאמר כי "הניה מנהיג את חמאס אשר כבר בשנת 1997 הוכר כארגון טרור. הוא מחזיק בקשרים הדוקים עם הזרוע הצבאית של חמאס ותומך במאבק אלים כולל שימוש באזרחים. הוא היה מעורב בפיגועים נגד אזרחים ישראלים ונגד חיילים אמריקניים", לשון ההודעה.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב התייחסה להחלטה: "מדיניותה של ארה"ב – 'אפס סובלנות לטרור' – קיבלה משמעות היום עם ההכרזה על הנייה כטרוריסט. מי שעוסק בטרור, נושם טרור וחי טרור הוא טרוריסט. ישות הטרור בעזה מבזבזת את עתידם של תושבי עזה מטביעה אותה במנהרות מוות ללא עתיד וללא תקווה. יש לברך על ההחלטה החשובה של ארה"ב שמובילה קו ישיר ולא מתרפס מול הטרור".