טראמפ צפוי לאשר פרסום מסמך המערער על אמינות ה-FBI. על פי המסמך הבולשת ניצלה, לכאורה, את כוחה כדי לעקוב אחר אחד מיועצי הנשיא בבחירות. ייתכן והפרסום יוביל להתפטרות ראש ה-FBI

הבית הלבן העביר מסרים כי בכוונתו לאשר פרסום מסמך המאשים את הבולשת הפדרלית ה-FBI בניצול כוחה כדי לרגל אחר אחד מיועצי הנשיא טראמפ בתקופת הבחירות. את המסמך חיבר רפובליקני המזוהה עם מחנה טראמפ, והוא מעורר ביקורת קשה לא רק בקרב הדמוקרטים והתקשורת, אלא גם בתוך ה-FBI ובמשרד המשפטים, שמתנגדים לפרסומו על רקע החשש מדליפת מידע רגיש.

על פי הדיווחים, טראמפ מעוניין בפרסום המסמך המסווג בתקווה שפרסומו יפגע באמינות הבולשת ובכך גם בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות. גורמים בבית הלבן כבר העלו חשש כי הפרסום, שבחלק מכלי התקשורת המזוהים עם הרפובליקנים הגדירו כ'ווטרגייט' שני, יצית מלחמה עם הבולשת והעומד בראשה, כריס ריי, שאף עשוי להתפטר במחאה.

פקיד בכיר בממשל אמר כי טראמפ יכול היה למנוע את פרסום המסמך מטעמי ביטחון לאומי, אך הוא צפוי להודיע בהמשך היום כי אין לו התנגדות עקרונית לפרסום וככל הנראה גם לא יבקש שמהותו תתוקן. לאחר שהחלטתו של טראמפ תועבר לקונגרס, ועדת המודיעין של הבית התחתון, שמנהיגיה דחפו לפרסום, תוכל להשלים את רצונה. כאמור, הדוח צפוי להאשים את הבולשת בניצול כוחה וסמכותה כדי לעקוב אחר אחד מיועצי הנשיא בבחירות.

ראש הבולשת ריי וסגנו של מזכיר המשפטים בממשל, רוד רוזנשטיין, ניסו בימים האחרונים לשכנע את הבית הלבן להימנע מאישור המסמך, אך זאת ללא הצלחה. בניו יורק טיימס הבהירו כי למרות חששות בכירים בבית הלבן, ריי, השומר על פרופיל נמוך יחסית מאז שנכנס לתפקידו, לא צפוי להתפטר על רקע הפרסום.

יו"ר הקונגרס, פול ראיין, דחה את הביקורת על פרסום המסמך והגן באופן מלא על החלטת הנשיא. בשיחה עם כתבים בווירג'יניה הוסיף ראיין כי "המסמך אינו מהווה כתב אישום נגד ה-FBI" וכי הוא "אינו מערער את חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות". לדבריו, המסמך הוא חלק מהפיקוח על הרשות המבצעת.