"גם לרוסים ברור שלא ייווצר סדר בסוריה אם ייתנו לחיזבאללה ולארגוני טרור להשתלט על השטח", אומר הרב לאזאר, הנחשב לאחד ממקורביו של נשיא רוסיה פוטין. "מכל מנהיגי ישראל שנפגשו עם פוטין שמעתי את המשפט 'יש לנו ידיד בקרמלין'"

"אני מאמין שהמטרה של מוסקבה היא שיישמר השקט באזור, וודאי שאין שאיפה לתת לאיראנים לעשות כל מה שהם רוצים ולהביא למצב של פגיעה בישראל" – כך אומר הרב הראשי לרוסיה, רבי בערל לאזאר בראיון שיתפרסם מחר בעיתון 'מקור ראשון'. הרב, שנחשב ליהודי המקורב ביותר לנשיא הרוסי, סיפר כי "גם לרוסים ברור שלא ייווצר סדר בסוריה אם ייתנו לחיזבאללה ולארגוני טרור להשתלט על השטח".

לדבריו, "קיימת מחלוקת בין רוסיה לאמריקה בשאלה איך להביא שקט לסוריה, אבל כולם מבינים שאם תהיה שם התחזקות של חיזבאללה או של כוחות אחרים שמדברים על מלחמה נגד ישראל – ודאי שזה לא יביא שום תועלת, אלא להפך".

בהתייחסו לאירועי סוף השבוע הקודם בגבול הצפון סיפר הרב: "אני לא מומחה בעניין, ולא יכול להגיד מה הרוסים יודעים ומה לא. להבנתי יש קשר יומיומי בין רוסיה לישראל בעניינים האלה, ואני בטוח שנתניהו שוחח עם פוטין על הנושא".

עוד אמר כי "המטרה של פוטין היא שאף אחד באזור לא יחשוב שהוא יכול להתחיל מלחמה ולשלוח רקטות. מכל מנהיגי ישראל שנפגשו עם פוטין שמעתי את המשפט 'יש לנו ידיד בקרמלין'. הם הבינו שהוא מוכן לשמוע, וגם ללכת לקראתנו בהרבה מהמקרים".