התקשורת הסורית מדווחת כי צבא אסד ייכנס בתוך שעות למחוז עפרין, כדי "להגן על הכורדים מפני התוקפנות של הטורקים", שמנהלים בשבועות האחרונים מבצע צבאי נרחב נגדם. הטורקים, מצידם, מבהירים: "אף אחד לא יעצור אותנו"

הביצה הסורית מעמיקה ומסתעפת: מזה מספר שבועות מנהלים כוחות טורקים מערכה צבאית נגד הכורדים במחוז עפרין שבצפון המדינה. המערכה הזאת מתבצעת למורת רוחו של המשטר, אשר הכורדים באזור זה מזוהים עמו.

הבוקר דווח בתקשורת הסורי כי צבא אסד ומליציות המזוהות עמו ייכנסו בשעות הקרובות לעפרין "במטרה להגן על הכורדים מפני התוקפנות הטורקית".

הטורקים מצידם מאיימים לא לשבת בחיבוק ידיים. לדברי שר החוץ הטורקי, אם השמטר יחליף את שלטוטן הכורדים באזור – אנקרה תראה זו בעין טובה. "אך אם הוא יבוא להילחם לצד הכורדים – אף אחד לא יעצור אותנו".


(בוידאו: דיר א-זור, עיר ששוחררה ע"י כוחות כורדים שתפסו בה את השלטון. טורקיה, שרואה בעצמאות כורדית איום, מנסה לפעול צבאית באזורים הללו)

יצוין כי את המתיחות הצבאית מלווה גם מתיחות דיפלומטית, כאשר נשיא טורקיה ארדואן התייצב מיד עם תחילת מלחמת האזרחים בסוריה לצידה של האופוזיציה, וקרא לסלק את אסד. לפני כשבועיים אמר ארדואן שהנשיא הסורי אסד הוא טרוריסט וטען כי "אי אפשר להמשיך" במאמצים להביא שלום לסוריה עימו. ארדואן נשא נאום תקיף נגד אסד במהלך ביקורו בתוניסיה, וקרא להדחת אסד מהשלטון: "הוא לא יכול להיות חלק מהפתרון".

הוא הוסיף: "אסד הוא טרוריסט שביצע טרור מדינתי. אי אפשר להמשיך עם אסד, איך אפשר להביט קדימה עם נשיא סורי שהרג קרוב למיליון מאזרחיו שלו"?.