כלי תקשורת אמריקנים מדווחים שנשיא ארה"ב פנה לראש הסגל, כדי שיסייע לו להפסיק את עבודתם של בני הזוג קושנר כיועציו • החוקר המיוחד בוחן את הפעילות העסקית של חתנו של טראמפ

כלי תקשורת אמריקניים טוענים כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ביקש מג'ון קלי, ראש הסגל של הבית הלבן, שיסייע לו להדיח את בתו, איוונקה טראמפ, וחתנו, ג'ארד קושנר, מתפקידם. על פי הדיווחים, הנשיא מתוסכל מתפקודו של חתנו, שמשמש כיועצו לענייני המזרח התיכון.

גורמים העובדים בבית הלבן סיפרו לכלי התקשורת כי הנשיא התלונן פעמים רבות על בני הזוג, ואמר כי "השניים לא היו צריכים להיכנס לבית הלבן". עם זאת, בדיווח נכתב כי למרות רצונו להדיח את השניים, טראמפ המשיך לעבוד איתם כרגיל ואמר להם כי אין בכוונתו לפטרם. בסביבתו של טראמפ סירבו להגיב לדיווח.

מוקדם יותר השבוע, איבד קושנר את סיווגו הביטחוני, לאחר שראש הסגל קלי החליט כי יועצים שעובדים במשך יותר משמונה חודשים עם סיווג ביטחוני זמני לא יקבלו גישה למידע המסווג ביותר. לאור ההחלטה, קושנר לא יוכל לקרוא את תדריך המודיעין שמקבל הנשיא.

בתוך כך, רשת NBC האמריקנית דיווחה אתמול כי החוקר המיוחד רוברט מולר, שמונה לחקור את ההתערבות הרוסית בבחירות האמריקניות, בוחן האם פעילותו העסקית של ג'ארד קושנר השפיעה על מדיניות הבית הלבן. על פי עדויות של גורמים המכירים את פרטי החקירה, מולר תשאל עדים אודות מאמציו של קושנר לבצע השקעות עסקיות עתידיות, אשר קשורות באחזקות הנדל"ן של משפחתו, בפרט מול קטאר, טורקיה, רוסיה, סין ואיחוד האמירויות, בעת תקופת העברת הנשיאות לטראמפ.