התפתחות בינלאומית יוצאת דופן: לאחר שנות איבה ובצל האיומים המפורשים על מלחמה גרעינית בין המדינות, שליט צפון קוריאה הזמין את נשיא ארה"ב לפגישה - וזה נענה בחיוב • טראמפ: "זו התקדמות נהדרת, אך הסנקציות נשארות בתוקף"


(בוידאו: ניסוי צבאי ששערכה צפון קוריאה)
התפתחות בינלאומית יוצאת דופן: לאחר עשרות שנות איבה בין צפון קוריאה לארצות הברית, ובצל האיומים המפורשים לשימוש בנשק גרעיני זו כלפי זו תיערך בחודשים הקורבים פגישה בין נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לשליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און.

היועץ הדרום קוריאני לביטחון לאומי, צ'אנג אוי יונג, העביר לנשיא טראמפ את ההזמנה מאת הרודן הצפון-קוריאני, יממה לאחר שנפגש איתו בבית הלבן. במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר הפגישה סיפר יונג על עצם הנכונות של פיוניאנג לקיים דיאלוג עם ארה"ב שיוביל לנרמול ביחסים בין המדינות, כולל לפירוז של חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני.

היועץ הקוריאני הבהיר כי למרות ההתפתחות הדרמטית, לא תהיה הקלה בסנקציות על צפון קוריאה עד להתקדמות ממשית בפירוז הגרעיני של חצי האי הקוריאני.

בכל מקרה הפגישה בין המנהיגים צפויה להתקיים עד חודש מאי.

טראמפ עצמו אישר את הדברים זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים. "קים ג'ונג און דיבר על פירוז גרעיני ולא רק על הקפאה בניסויים. בכל מקרה לא יהיו ניסויי טילים בפרק הזמן. מדובר בהתקדמות מרשימה, אך הסנקציות יישארו עד שיחתם הסכם. הפגישה בשלבי תכנון", צייץ נשיא ארה"ב ברשת הטוויטר.

אז האם דווקא טראמפ יביא לנטרול של אחד האיומים המבהילים על שלום האנושות? החודשים הקרובים יגידו.

//www.jdn.co.il/breakingnews/872462