הפיצוץ שאירע ליד שיירת ראש הממשלה הפלסטיני ברצועת עזה תועד. חמדאללה, שלא נפצע בתקרית, הצהיר: "אחזור לרצועה ומי שלא רוצה - שישתה מהים של עזה". ברשות האשימו את חמאס, שדרש חקירה מיידית • צפו בתיעוד

תושב עזה תיעד את הרגע בו הופעל מטען חבלה סמוך לשיירתו של ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה, דקות לאחר שנכנס לשטח הרצועה דרך מעבר ארז. בתיעוד נראה עשן רב מיתמר סמוך לזירת הפיצוץ, שאירע סמוך למכוניות האחרונות בשיירתו של חמדאללה. במשטרה הפלסטינית הבהירו כי חמדאללה לא נפגע והוא הועבר למקום בטוח והמשיך את ביקורו כמתוכנן.

מספר חשודים נעצרו עד כה, וברשות הפלסטינית הפנו אצבע מאשימה כלפי חמאס ופתחו בחקירה. בסוכנות הידיעות הרשמית הפלסטינית "וואפה" נמסר כי "הנשיאות הפלסטינית רואה בארגון חמאס אחראי לפעולה הפחדנית של ניסיון הפגיעה בשיירה של ראש הממשלה בעזה".

השיירה כללה את ראש הממשלה הפלסטיני ואת מאג'ד פארג' – ראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני: השניים הגיעו לעזה במטרה לחנוך מתקן התפלה חדש. בנאום טלוויזיוני שנשא בטקס לאחר הפיצוץ, התייחס חמדאללה לאירוע פיצוץ המטען: "מה שקרה היום נותן לי כוח להמשיך בדרך הפיוס הפלסטיני בעזה. אם לא הייתי צריך לנסוע מחר הייתי נשאר פה. אני אחזור לעזה ומי שלא רוצה – שישתה מהמים של עזה".

חרף ההאשמות, ארגון חמאס פרסם גינוי חריף: "מדובר בפשע, יש אנשים שרוצים לשחק בביטחון של עזה וגם כדי לחסל את הפיוס הפלסטיני". בחמאס גינו בנוסף את האשמות הנשיאות הפלסטינית כלפיה, ודרשו פתיחת חקירה רשמית לבירור האירוע.

מיד עם היוודע ניסיון ההתנקשות, בכירי הרשות הפלסטינית יצרו קשר עם מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי. מצד ישראל הוצע סיוע רפואי לפצועים שנפגעו במעבר ארז. השיירה הפלסטינית עזבה את רצועת עזה דרך מעבר בית חנון, מיד לאחר תום הטקס.

//www.jdn.co.il/video/967360