לא נפלנו מהכסא: ניצחון מוחץ לפוטין בבחירות לנשיאות רוסיה

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי מספירת כמעט מחצית מקולות הבוחרים עולה שהנשיא המכהן זכה ב-74% מהקולות. מדגמים שפורסמו עם סגירת הקלפיות צפו אף הם תוצאה דומה

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

הקלפיות בבחירות לנשיאות רוסיה ננעלו הערב ונראה ששום דבר לא יקח מהנשיא המכהן, ולדימיר פוטין, את הניצחון.

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה כי לאחר ספירת מחצית הקולות מסתמן שפוטין זכה ברוב של 74 אחוזים. תוצאות המדגמים שפורסמו מיד עם סגירת הקלפיות צפו פער דומה.

כאמור, הניצחון של פוטין לרגע לא הוטל בספק זאת בשל היעדרה של אופוזיציה אמיתית לשלטונו. למראית עין, היו כמה מועמדים שקראו תיגר על פוטין בן ה-65, אך הם היו חסרי סיכוי של ממש להחליף את השלטון של קצין הקג"ב לשעבר, שישלים רבע מאה של הנהגה ביד ברזל שהשיבה למרכז הבמה העולמית את היורשת של ברית המועצות.

מי שנחשב למנהיג האופוזיציה האמתי, אלכסיי נבלני, כלל אינו התמודד. נבלני נפסל על ידי ועדת הבחירות המרכזית, הנשלטת על ידי אנשי הקרמלין, בשל הרשעתו בהונאה. עורך הדין, שמנהל בלוג החושף שחיתויות במדינה, טוען כי המשפט נגדו היה פוליטי, ופעל לגיוס תומכיו ואזרחים שמאסו בשלטון להחרמת הבחירות כדי לא לתת לגיטימציה לפוטין. הוא נעצר כמה פעמים בשנה האחרונה בשל קיום הפגנות שהוגדרו לא חוקיות על ידי הרשויות, וסביר שהוא יפגוש שוב את אולם בית המשפט במהלך היום.

דמוקרטיה? רוסיה בוחרת: השאלה היחידה, מה יהיה אחוז ההצבעה

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו