עורך הדין הבכיר שמייצג את הנשיא טראמפ בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות 2016 בארצות הברית התפטר מתפקידו. בתוך כך טראמפ מצהיר: "מעוניין להעיד בפני התובע המיוחד בחקירת קשרי רוסיה"

עורך הדין הראשי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות התפטר היום (חמישי) על רקע ריבוי המחלוקות ביניהם. "אני אוהב את הנשיא ומאחל לו רק טוב", אמר עו"ד ג'ון דאווד, שאישר את הפרטים.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי המהלך מגיע לאחר שדאווד הבין כי טראמפ ממשיך להתעלם מעצותיו. עזיבתו של הפרקליט הבכיר מגיעה בצל שינויים שנערכו בהרכב הצוות המשפטי של טראמפ סביב חקירת החוקר המיוחד רוברט מולר.

מקורבים לנשיא טראמפ אמרו כי הוא שבע רצון מהתפטרותו של דאווד, זאת על רקע התסכול הגובר בהתנהלותו. במהלך סוף השבוע דאווד הפיץ הודיע שקוראת למשרד המשפטים האמריקני להפסיק את החקירה של מולר. דאווד אמר שהוא מדבר גם בשמו של הנשיא, אך בבית הלבן ולאחר מכן גם דאווד עצמו פרסמו הודעת הבהרה לפיה הנשיא לא באמת קרא לפיטוריו של מולר.

מדובר בתקופה רגישה בכל הנוגע לחקירת התובע המיוחד. בימים אלה עורכי דינו של טראמפ מנהלים משא ומתן עם צוותו של מולר על היקף התשאול של הנשיא. טראמפ אמר לכתבים בנושא כי הוא מצפה בקוצר לרוח לשוחח עם מולר, אך דאווד לא היה שותף להתלהבות שגילה הנשיא.

זהו השינוי הגדול השני בהרכב הצוות המשפטי של הנשיא בשנה האחרונה. במהלך הקיץ דאווד החליף בתפקיד את עורך הדין מארק קצוביץ', שעמד לצדו של טראמפ במשך שנים רבות.

חקירתו של מולר בודקת חשד לקנוניה אפשרית לכאורה שנרקמה בין הקמפיין הנשיאותי של טראמפ והממשל הרוסי על מנת להשפיע על תוצאות הבחירות ב-2016. מוסקבה הכחישה בעקביות כל התערבות בבחירות וטראמפ מתעקש כי לא הייתה כל קנוניה.

הנשיא טראמפ, אמר הערב כי הוא מעוניין להעיד בפני התובע המיוחד לחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות, רוברט מולר. "כן, ארצה לעשות זאת", אמר בתשובה לשאלה בתום אירוע שעסק במסחר עם סין.

בשבועות האחרונים מתחזקת ההערכה כי מולר יבקש לראיין את טראמפ, ומשרדו של החוקר המיוחד העביר לצוות היועצים המשפטיים של טראמפ נושאים אפשריים לשיחה. אחד האירועים המרכזיים שצפויים להיות מוזכרים בריאיון, הוא פיטורי ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי.