לע"מ

מסתבך? הבית הלבן חוקר את ההלוואות שניתנו לחברה של קושנר

לאחר פרסום על הלוואות שקיבלה משפחתו של קושנר, כעת נבדק אם קיבל שתי הלוואות בסך של יותר מחצי מיליארד דולר, מה שעשוי להוות עבירה פלילית או עבירה על טוהר המידות. על החקירה הפנימית לגבי ההלוואות הודיע אתמול המשרד לאתיקה ממשלתית

עורכי דין של הבית הלבן בודקים חשד כי הלוואות של מאות מיליוני דולרים שניתנו לחברה המשפחתית של ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של הנשיא דונלד טראמפ, היו מנוגדות לחוק או לרגולציות הפדרליות. על החקירה הפנימית לגבי ההלוואות הודיע אתמול (ב') המשרד לאתיקה ממשלתית, סוכנות עצמאית שאחראית על מניעת ניגודי עניינים אצל עובדי הממשל הפדרלי.

ההלוואות, שנחשפו בחודש שעבר ב"ניו יורק טיימס", כוללות הלוואה של 184 מיליון דולר מאפולו גלובל מנג'מנט והלוואה של 325 מיליון דולר מסיטיגרופ. עוד לפני החשיפה העלו חברי קונגרס דמוקרטים שאלות בנוגע לפגישות שקיים קושנר בבית הלבן עם בכירי החברות, שבהמשך סיפקו הלוואות לחברה המשפחתית שבראשה עמד לפני כניסתו לבית הלבן.

במכתב לאחד מחברי הקונגרס אמר דייוויד אפול, מנהל משרד האתיקה של הממשל, "דנתי בעניין עם משרד היועץ המשפטי של הבית הלבן כדי להבטיח שהם יפתחו בהליך של בדיקת העובדות ויקבעו אם היתה הפרה של החוק או של רגולציות. במהלך הדיון הזה, הבית הלבן הודיע לי כי כבר החל בתהליך".

בכירים מאפולו ומסיטיגרופ הכחישו כי דנו עם קושנר בעניין ההלוואות בפגישות בבית הלבן. מסיטיגרופ נמסר כי ההלוואה שניתנה לחברה של משפחת קושנר היתה לפרויקט נדל"ן בברוקלין וכי מנכ"ל הבנק מייקל קורבט, שנפגש עם קושנר פחות מחודש לפני שההלוואה ניתנה, לא ידע על העסקה. "שום דבר שקשור להלוואה או לכל עסק פרטי אחר עם קושנר או עם החברה לא נדון בפגישה ההיא", אמר רוהן וירסינגה, היועץ המשפטי של סיטיגרופ, במכתב לחברי קונגרס דמוקרטים, שהגיע לידי CNN.

באפולו אמרו כי המגעים להלוואה נעשו דרך קרן השקעות בנדל"ן (ARI) שנוהלה על ידי חברה בת שעזרה לממן גורד שחקים בשיקגו וללא מעורבות של אף אחד מבני משפחת קושנר. ג'ושוע האריס, אחד המייסדים של אפולו, נפגש מספר פעמים עם קושנר כשממשל טראמפ פיתח את תוכנית התשתיות. "ARI ניהלה מגעים עם קבוצת אנשי מקצוע בכירים בחברה של קושנר, שלא כללה אף אחד מבני משפחת קושנר", כתב עורך הדין של אפולו, קווין דאוני, במכתב שהגיע אף הוא לידי CNN. "למיטב ידיעתנו, ג'ארד קושנר לא מילא שום תפקיד בשם החברה בנוגע להלוואה בשיקגו".

לפני חודש איבד קושנר את הסיווג הבטחוני הגבוה הזמני שהיה לו, בעקבות הוראה של ראש מטה הבית הלבן הגנרל קלי. קושנר לא הצליח מאז הבחירות לקבל סיווג בטחוני קבוע ולהשלים את הבדיקות הבטחוניות הנדרשות. הורדת הסיווג לא תאפשר לקושנר גישה חופשית כפי שהייתה לו לתדרוך המודיעין הסודי ביותר שמוכן מדי יום עבור הנשיא. עם זאת, בסמכותו של הנשיא טראמפ לעקוף את הליך הסיווג הבטחוני ולהעניק לקושנר אם ירצה, כל דרגת סיווג שהיא.

6 תגובות

זה באג רציני מי שעולה לגדולה צריך לדעת שאפילו הדבר הכי טוב בעולם שיעשה הוא ייחקר על זה…
זה המסקנה שלי אחרי מה שאני רואה שעושים לקושנר, טראמפ, ביבי, דרעי ועוד ועוד

כמו שבארץ כיון שהימין בממשלה, השמאל ששולט שליטה מוחלטת במשטרה בפרקליטות ובבתי משפט ובמשרדי ממשלה ובתקשורת רודפים את קודקודי הימין, כך גם בארה"ב הדמורקטים והרפורפמים ואנשי הממסד הרפובליקני רודפים את אלה שמקרוב באו מחוץ לממסד ועלו לממשל היינו טראמפ והחרדים שתמכו בו…

וכך הבנקים ומשרד האוצר עד שאנשים לא יתאבדו וישימו קץ לחייהם ממש סדום ועמורה

מעניין איזה 'עד מדינה'-'שטינקר' יגייסו נגד קושנר

מי שעושה טוב תמיד ייחקר

בארה"ב אין מפכ"ל משטרה משוגע

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *