ארגון מתעסקים יחד עם קבוצת רבנים גדולה אירגנו כינוס יחד עם המשרד הרפואי שאחראי על מתחם הגראונד זירו ומטפל גם במוזיאון ההנצחה שיוקם במקום בכדי לקבוע את מעמד הכהנים שירצו להיכנס למתחם.

גאב"ד קארלסבורג הגה"צ רבי יחזקאל ראטה שליט"א רבו של הארגון 'מתעסקים' וראש וועד הכהונה כינס מפגש יחד עם קבוצה גדולה של רבנים ונציגים ממשרדו של הבוחן הרפואי המטפל במתחם הגראונד זירו, מטרת המפגש לקבוע האם כהנים יוכלו להיכנס למתחם.

קרא עוד:

[postim]

כידוע, מתחם חדש נבנה תחת בנייני התאומים שהופלו במתקפת טרור בשנת 2001. בנוסף, ייבנה במקום מוזיאון הנצחה לזכרם של הרוגי המתקפה.

האסיפה (1)

ד"ר ברדלי אדמס, ראש המחלקה לאנתרופולגיה משפטית במשרד הרפואי של הבוחן בניו יורק ומשמש כאחראי על פעולות השיחזור במתחם הגראונד זירו, השתתף במפגש והציג מתווה פעולה במשך שעה ארוכה בו הוא מקיף את כל ההיבטים וההשלכות הנגרמות ממבצע השיחזור.

ד"ר אדמס ישב והסביר לרבנים כיצד הם מבצעים את ניקיון האתר, הוא הסביר להם כי במהלך העבודות העובדים במקום יצטרכו לנפות כ – 609,000 מטרים מעוקבים של החומר במקום במטרה לאתר שרידי אדם שייתכן שלא אותרו בניקיון הראשון. בנוסף, גגות המבנים הסמוכים יסרקו בקפידה, פתחי הביוב בקוטר 700 מטר מהמתחם ייסרקו.

ד"ר אדמס דן יחד עם הרבנים גם לגבי מוזיאון ההנצחה שיוקם במקום בו עתידים להיקבר שרידי אדם רבים שלא זוהו. מטרת השיחה נועדה כדי לברר מה דינם של הכהנים שעשויים לבקר במוזיאון.

האסיפה (2)

הרבנים ביקשו לשמוע פרטים על שיטות הקבורה המתוכננות כמו גם פרטים על סגנון הבניה של המבנה.

לסיכום הפגישה אמר ד"ר אדמס לרבנים, שבכל שאלה שתתעורר הרבנים יקבלו את כל הפרטים ע"מ שיוכלו לפסוק כיצד צריך לנהוג.

ארגון מתעסקים ביקש להודות למנהלי ועובדי המשרד של חוקר מקרי המוות בשל רגישותם הרבה לצרכי המגזר החרדי.