התפתחות בעלילה: מתברר כי הצעיר שהותקף על ידי מוסלמי בגרמניה בעת שצעד עם כיפה על ראשו, אינו יהודי אלא ערבי-ישראלי שביקש להראות עד כמה מסוכנת ברלין ליהודים. קנצלרית גרמניה מרקל גינתה: "נעשה הכול כדי לנצח את האנטישמיות"

אדם ארמוש, ישראלי לשעבר בן 21, הפיץ תיעוד של תקרית אנטישמית של צעיר בעל חזות מוסלמית תוקף אותו לאחר שזה הבחין כי הוא חובש כיפה לראשו. בתיעוד נראה ארמוש סופג קללות ומכות באמצעות חגורה באמצע הרחוב בברלין. אולם כעת מתברר כי ארמוש איננו יהודי אלא ערבי-ישראלי שביקש להדגים עד כמה מסוכנים הפכו רחובות בירת גרמניה ליהודים.

"אני לא יהודי, אני ישראלי וגדלתי בישראל במשפחה ערבית", סיפר ארמוש בריאיון לטלוויזיה הגרמנית. "זאת הייתה חוויה מבחינתי לחבוש אתמול את הכיפה ולצאת לרחוב, כי חבר שלי כשהוא נתן לנו את הכיפה במתנה, הוא אמר: 'לא בטוח לצאת לרחובות גרמניה עם כיפה'".

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל גינתה את התקרית האנטישמית ואמרה כי ממשלתה תעשה כל שביכולתה להילחם נגד התופעה. "אנו מוכרחים לנצח את המלחמה נגד אנטישמיות וזה חייב להיות אחת המטרות של הממשלה", הצהירה מרקל. "לצערי, האנטישמיות קיימת בקרב תושבי גרמניה. יש אנטישמיות בקהילה דוברת ערבית".

עוד אמרה מרקל: "הממשלה הגרמנית תעשה הכול. יש לנו נציב לקהילה היהודית בגרמניה מכיוון שאנו שמחים מאוד שיש חיים יהודיים בגרמניה. עלינו להמשיך במלחמה נגד אנטישמיות בנחישות ובהחלטיות. זה כמובן דבר נוראי שאירע ואנחנו נגיב".

//www.jdn.co.il/news/world_news/983646