משאית פגעה הערב בכעשרה בני אדם בטורונטו שבקנדה, הנהג נעצר. הדריסה התרחשה בצומת עמוס בצפון העיר. כוחות רפואה הגיעו למקום, אך טרם ידוע מצבם של הפצועים. משרד החוץ מעדכן כי נכון לעכשיו לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע הדריסה

רכב מסחרי לבן פגעה הערב (שני) בכעשרה בני אדם (לפי דיווחים ראשונים) בטורונטו שבקנדה. הנהג נמלט בתחילה מהזירה עם כלי הרכב, אך נעצר. זמן קצר לאחר מכן. הדריסה התרחשה בצומת עמוס בצפון העיר. כוחות רפואה הגיעו למקום, אך טרם ידוע מצבם של הפצועים.

בציוץ שפרסמה משטרת טורונטו נכתב: "בשעה 13:27 (20:27 שעון ישראל) המשטרה הוזעקה לדיווח על תאונה בפינת הרחובות יונגה ופינץ' לכיוון מזרח בעקבות תאונה. כוחות נמצאים בדרכם לזירה. עדיין מוקדם מדי לקבוע כמה נפצעו מהפגיעה ומה דרגת פציעתם".

לפי עד ראיה שנכח במקום בעת הדריסה: "המשאית ברחה מהאיזור. היא נסעה על המדרכה מיונג ופינץ' לכיכר מל-לסטמן. נראה שמדובר ברכב שכור. אני לא רוצה להיכנס לספקולציות, אבל לא נראה שמדובר בתאונה".

הרקע לאירוע לא ברור, והמשטרה לא מסרה פרטים על זהותו של הנהג או על המניע שלו. בכלי תקשורת מקומיים מדווחים על כך שהנהג הדורס היה חמוש.


תיעוד מעצר הנהג הדורס (צילום מתוך טוויטר)

אחרי התקרית סגרה המשטרה את סביבת הצומת ברחוב יונג, וקראה לתושבים להתרחק מהמקום. תנועת הרכבות בתחנות הסמוכות הופסקה.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו התייחס לתקרית ומסר כי הפרטים נמצאים בבדיקה. ""אנחנו עדיין אוספים את המידע, ובהקדם האפשרי נחלוק אותו עם הקנדים", עוד הוסיף כי "מחשבותינו נתונות לכל מי שנפגע בזירה. תודה לכל מי שהגיע למקום במהרה".

משרד החוץ מעדכן כי נכון לעכשיו לא ידוע על נפגעים ישראלים באירוע הדריסה. קונסול ישראל בטורונטו פועל בשעה זו כי לשלול סופית את האפשרות שישראלים נפגעו כתוצאה מהדריסה.

במקביל לאירוע מתקיימת בעיר ועידה של שרי החוץ של המדינות המתועשות. הפגישה של ה-G7 היא הכנה לפסגה שתתקיים בקנדה בחודש יוני, סמוך לקוויבק סיטי.