"עידן של שלום": פגישה היסטורית בין מנהיגי קוריאה הצפונית והדרומית

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, עשה היסטוריה כשחצה את הגבול והיה למנהיג הראשון שעורך ביקור רשמי אצל השכנה מדרום. הוא לחץ את ידו של נשיא הדרום, סקר משמר כבוד וחתם בספר האורחים: "היסטוריה חדשה התחילה עכשיו, עידן של שלום"

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, עשה הלילה (ו') היסטוריה כשחצה את הגבול והיה למנהיג הראשון של הצפון שעורך ביקור רשמי אצל השכנה מדרום מאז 1953. בפתח פגישתו עם נשיא דרום קוריאה מון ג'יאה-אין אמר מנהיג הצפון כי הוא לא רוצה לחזור על העבר "שבו לא כיבדנו הסכמים" וכי הוא רוצה להשיג הסכם שיגשים את תקוות אלו שמצפים לשלום.

שני המנהיגים נפגשו על הגבול של שתי המדינות, הנשיא מון קיבל את קים בברכה, השניים לחצו ידיים ושוחחו יחסית פרק זמן ממושך. לאחר שהנשיא מון הזמין את קים לחצות את הגבול, פסע המנהיג הצפון קוריאני לעבר השטח הטריטוריאלי של דרום קוראיה ועשה היסטוריה. לאחר מכן חצו השניים לשטח פינגיאנג ולחצו שם שוב ידיים.

לאחר מכן חצו השניים שוב את הגבול לעבר דרום קוריאה וצעדו יחד מרחק של כעשר דקות עד למרכז עיירת הגבול פנמונג'ום שבדרום קוריאה, שם סקרו מסדר כבוד. לאחר מכן חתמו על ספר האורחים במקום והצטלמו ב"בית השלום" – האתר שבו נערך מפגש הפסגה בין שני המנהיגים.

מנהיג צפון קוריאה חתם בספר המבקרים: "היסטוריה חדשה התחילה עכשיו, עידן השלום". השיחות בין המנהיגים כבר החלו ב"בית השלום". קים ג'ונג און אמר בפתח הפגישה כי הוא אינו רוצה לחזור על העבר "שבו לא היינו מסוגלים למלא את ההסכמים שלנו". הוא הוסיף כי הוא מקווה להגשים את תקוות האנשים שמבקשים שלום.

הבית הלבן בירך על מפגש הפסגה. בהצהרה שפורסמה עם הגעת מנהיג צפון קוריאה לדרום נכתב כי ארצות הברית מקווה שהשיחות המנהיגים יקדמו את השגת השגשוג והשלום בחצי האי הקוריאני כולו. בהצהרה צוין כי הבית הלבן מצפה להמשיך בתיאומים עם דרום קוריאה לקראת הפגישה בין הנשיא האמריקני דונלד טרמאפ למנהיג הצפון בשבועות הקרובים.

8 תגובות

מה הסיפור שהם רצים אחרי המכונית זה כבוד זה אני לא מבינה מה אני יגיד יש אומות ממש ממש??מוגבלות כאילו אם היריבים רוצים להרוג אותו אז בודקים איזה מכונים רצים אחריה העוזרים???

מה הסיפור שהם רצים אחרי המכונית זה כבוד זה אני לא מבינה מה אני יגיד יש אומות ממש ממש??מוגבלות כאילו אם היריבים רוצים להרוג אותו אז בודקים איזה מכונים רצים אחריה העוזרים???

ב"ה ניסי שמיים, עכשיו בע"ה יוכלו יותר להתעסק עם האיראנים, ואולי גם הם יחזרו בתשובה או שיתאבדו

חחחח נקרעתי מצחוק… איזה קוריאנים הזויים!!

למה העגלה לא קשורה לסוסים?

רצים אחרי הרבי…

עד איפה חייבים לרוץ

פריירים חסרי כבוד עצמי

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *