לצד התסכול מחוסר היכולת להוציא לפועל נקמה על התקיפות הישראליות בסוריה והמשך הדשדוש הכלכלי, ינסו משמרות המהפכה בשבועות הקרובים לאתר את "האחראים" למחדל המודיעיני המהדהד ולבוא איתם חשבון

"חשיפת המסמכים האיראניים היא מכה מודיעינית קשה מאוד לאיראנים, ובעיקר פגיעה בכבוד. אחת התכונות העיקריות שמחזיקות כיום את איראן זו היוקרה המודיעינית והצבאית שלה. זאת, במיוחד על רקע מצבם הסבוך הכולל קשיים כלכליים בתוך המדינה, חוסר הצלחה בביצוע נקמה לתקיפות המיוחסות לישראל, וגם מכות קשות שהרפובליקה האיסלאמית חוטפת בסוריה": כך מסביר הפרשן צבי יחזקאלי בטור שהוא מפרסם באתר חדשות 10.

לטענתו, המכה המוראלית שספגו משמרות המהפכה מציקה להם יותר מהתקיפות בסוריה, למרות שהנזק של האחרונות גבוה יותר. "זאת הסיבה שגל מעצרים רחף היקף יחד עם שורה של הוצאות להורג החלו עכשיו בתוך מנגנוני המודיעין של הצבא האיראני ומשמרות המהפכה. איראן לא תוכל לוותר כל כך בקלות למי שאחראי למחדל, שכן התמונה שתתקבל היא של איראן חלשה".

לדבריו, "התגובות באיראן מאוד מבולבלות. בינתיים, השלטון האיראני נוקט באמצעי זהירות גבוהים מאוד בסניפיו בסוריה. כך למשל, במהלך היממה האחרונה תועד ברשת מטוס תובלה איראני נוחת בבסיס התעופה הצבאי חמימים השוכן ליד לטקיה שבסוריה. מדובר באחד האזורים הבטוחים במדינה השסועה ואף אחד אינו מעז לפלוש לשטחים הרוסים במקום – זה כולל את אסד, חיזבאללה וכל גורם אפשרי אחר. המשמעות היא שהאיראנים עושים שימוש במתקן הצבאי בחסות הרוסים כי הם יודעים שברגע שינחתו במקום אחר – הם יופצצו".

נחשפו בקלונם ובחולשתם: היממה שבכירי משמרות המהפכה יעדיפו לשכוח