ימים ספורים לפני החלטתו של נשיא ארה"ב בענין הסכם הגרעין, חושפת התקשורת הבריטית כי אנשיו שכרו בשנה שעברה חברה ישראלית במטרה שזו תספק מידע שיוכיח מניעים זרים שהובילו את ממשל אובמה לחתימה על ההסכם

רגע לפני שהוא מפרסם את החלטתו בענין הסכם הגרעין עם איראן חושפת התקשורת הבריטית כי ממשל טראמפ שכר בשנה שעברה חברה ישראלית במטרה שזו תאסוף ותספק מידע מכפיש על ממשל אובמה ומה שהניע אותו לחתימה על הסכם הגרעין.

ע"פ הדיווח, הרצון של אנשי טראמפ היה להוכיח כי המניעים לעסקה היו לא כשרים ונבעו משיקולים זרים.

כאמור, הדיווח מתפרסם ימים ספורים לפני החלטתו של טראמפ באשר להמשך הסכם הגרעין עם איראן, כשההערכות הן שהוא יודיע על פרישה חלקית או מלאה ממנו.

איראן: "אם ארה"ב תיסוג מהסכם הגרעין לא נישאר בו"


דובר הממשל האיראני מוחמד באקר נובח'ת ציין בשבוע שעבר כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מוכן לעזוב את הסכם הגרעין שנחתם בין מדינות המערב לאיראן ב-12 במאי. "הוא יעשה זאת ככל הנראה", אמר.

נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר כי הוא אינו יודע האם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יחליט לדבוק בהסכם הגרעין עם איראן, או יפרוש ממנו.

באירופה מחכים לדבר המומחים שאמורים להגיע לישראל בהזמנת ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לבחון את הקבצים מארכיון הגרעין האיראני שהושגו במבצע דרמטי של המוסד. נתניהו הודיע כי לאחר שמסר את המידע על איראן לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הוא זימן משלחות מבריטניה, צרפת וגרמניה שיקבלו השבוע את החומר ויעיינו בו. גורם מודיעיני בכיר אמר אתמול בשיחה עם כתבים, כי מעולם לא הגיעה לקהיליית המודיעין כמות כזו של חומר מודיעיני וכי עדיין לא כולו עובד ונחקר. מדובר בכמות עצומה של חומר בשפה הפרסית ועדיין לא הספיקו לעבור על כולו.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה בעקבות חשיפת מסמכי הגרעין של איראן כי צריך לשמור על הסכם הגרעין. בשיחה עם כתבים קראה מרקל לישראל לחלוק את המידע שהיא מחזיקה בנושא בהקדם עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית.