קוריאה הצפונית התחייבה לפרק את אתר הגרעין לפני הפגישה ההיסטורית עם הנשיא טראמפ וצילומי לוויין חושפים כי פעולות אלו התחילו. עם זאת, ההריסה המשמעותית של האתר שתכלול פיצוץ מנהרות וחסימת הכניסות לאתר תתבצע לעיני עיתונאים זרים

קוריאה הצפונית החלה לפרק את האתר הגרעיני היחיד שלה, כפי שהבטיח המנהיג קים ג'ונג און לפני הפסגה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בחודש הבא – כך עולה מתמונות לוויין שפרסם הלילה (שלישי) אתר העוקב אחרי המדינה המבודדת. לפי האתר "צפון 38", התמונות, שצולמו ב-7 במאי, הן "ההוכחה הממשית לכך שתהליך הפירוק כבר נמצא בעיצומו".

האתר פונגי-רי שבצפון-מזרח המדינה שימש לכל ששת הניסויים הגרעיניים וחצוב עמוק בהר. מומחים סינים העריכו כי האתר כבר לא שמיש אחרי הניסוי בספטמבר, שהיה העוצמתי ביותר עד עתה, אך קים עצמו דחה את הטענות הללו. "יש לנו עוד שתי מנהרות גדולות והן במצב טוב", טען הרודן.

בצילומי הלוויין שנבחנו על ידי חוקרים אמריקנים מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס ניתן לראות לכאורה הריסת מבנים, הסרת מסילות רכבת וקרונות הפוכים שמשמשות לצורכי כרייה באתר הניסויים הגרעיניים. לפי החוקרים, השינויים שתועדו באתר פונגי-רי מצביעים על כך שמבוצעות בו פעולות הריסה. בין המבנים שנהרסו משרד הנדסה.

קוריאה הצפונית הכריזה כי הפירוק הרשמי, לעיני מומחים ועיתונאים זרים, יתקיים בין ה-23 ל-25 בחודש, בהתאם לתנאי מזג האוויר. ג'פרי לואיס ודייוויד שמרלר, מומחי נשק הכותבים באתר, אמרו כי ניתן להעריך שפיונגיאנג מנסה "לחטא" את האתר ולסלק ממנו מידע רגיש על תכנית הנשק הגרעיני שלה, ואז להזמין את האורחים הזרים. "האתר הוא עיר רפאים עתה", כתבו במאמר באתר שניתח את תמונות הלוויין.

"צילומי לוויין מסחרי מ-7 במאי סיפקו הוכחה מוחלטת ראשונה שהפירוק של אתר הניסויים כבר יצא לדרך. כמה מבני תמיכה מבצעיים חשובים, שממוקמים ממש מחוץ לשער הצפוני, מערבי ודרומי, נהרסו. כמה מהמסילות המיועדות לקרונות הכרייה, ששונעו מהמנהרות לעבר אתרי פינוי הפסולת, הוסרו", נכתב בדו"ח שחיברו החוקרים האמריקנים.

עם זאת, נכתב באתר 38 North , "מבנים משמעותיים נוספים סביב המתקן נותרו שלמים. בינתיים לא נסגרו באופן קבוע כל הכניסות למנהרות. ייתכן שזה נובע בגלל שהפירוק הסופי של אתר הניסויים הגרעיניים פונגי-רי ייעשה בנוכחות עיתונאים זרים ויהיה כרוך בקריסת כל המנהרות באמצעות פיצוצים, חסימת הכניסות והסרת כל מתקני התצפית, מבני המחקר והמחסומים הביטחוניים".

לפני הפגישה עם טראמפ: מהנדסי צפון קוריאה עוזבים את איראן