בגלל תרגיל צבאי: צפון קוריאה מאיימת לבטל את פסגת קים-טראמפ

פירוז חצי האי מנשק גרעיני בסכנה? פיוניאנג זועמת על קיומו של תרגיל צבאי משותף לארה"ב ודרום קוריאה, ומאיימת בביטול הפסגה בין המנהיגים שנקבעה לחודש הבא. שיחות שנועדו למחר בין הצדדים - בוטלו

האם המו"מ בין ארצות הברית לצפון קוריאה על סף פיצוץ? בפיוניאנג זועמים על ארצות הברית בעקבות תרגיל משותף בין הצבא האמריקני לצבא הדרום קוריאני.

הצפון קוריאנים מאיימים בביטול פסגת קים-טראמפ שנועדה לחודש הבא. בנוסף, פגישות שתוכננו למחר בין בכירים משתי המדינות – בוטלו.

צילומי לוויין חושפים: צפון קוריאה החלה בפירוק אתר הגרעין

כזכור, קוריאה הצפונית הודיעה בתחילת השבוע כי תסגור את אתר הניסויים הגרעיני שלה בתאריכים 23 עד 25 במאי, בהתאם לתנאי מזג האוויר, כשלושה שבועות לפני פגישתם של שליט המדינה קים ג'ונג און ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

קים הודיע על התכנית לסגירת האתר בחודש שעבר, בפסגה שקיים עם נשיא קוריאה הדרומית מון ג'ה-אין. מומחים מעריכים כי סגירת האתר, הממוקם בצפון המדינה, היא צעד סמלי, וכי היא אינה מעידה על תכנית לפירוק כללי של פיונגיאנג מנשק גרעיני.

בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת במדינה מסר משרד החוץ הצפון קוריאני כי כל המנהרות באתר יושמדו בפיצוץ, וכי מתקנים המשמשים לפיקוח ולמחקר יושבתו. המדינה מתכננת לקיים טקס רשמי לציון הצעד, ולהזמין אליו עיתונאים מארצות הברית, קוריאה הדרומית, סין, רוסיה ובריטניה, שיפקחו על המהלך.

לפני הפגישה עם טראמפ: מהנדסי צפון קוריאה עוזבים את איראן

"עידן של שלום": פגישה היסטורית בין מנהיגי קוריאה הצפונית והדרומית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן