קוריאה הצפונית הודיעה כי לא תנהל שיחות עם הממשל הנוכחי בדרום עד שלא ייפתרו הסוגיות שהובילו להשעיית השיחות בין הצדדים. בצפון זועמים על תרגיל משותף עם ארה"ב ועל הנאום של ת'אה יונג הו בפני חברי הפרלמנט של סיאול

קוריאה הצפונית לא תנהל שיחות עם הממשל הנוכחי בדרום עד שלא ייפתרו הסוגיות שהובילו להשעיית השיחות בין הצדדים – כך אמר היום (חמישי) בכיר במשטר, שצוטט על ידי סוכנות הידיעות הרשמית. לדברי רי סון גוון, שעומד בראש צוות המשא ומתן עם הדרום, הממשל הנוכחי בסיאול "חסר יכולת ונבער".

הוא גם גינה את סיאול על כך שאפשרה "לחלאת אדם" לנאום בפני הפרלמנט שלה. הוא לא פירט למי הוא מתכוון, אך ביום שני קיים ת'אה יונג הו, לשעבר סגן השגריר הצפון קוריאני בבריטניה שערק לדרום ב-2016, מסיבת עיתונאים בפרלמנט. במהלכה, הוא חשף את ספר זיכרונותיו "סיסמאות מהקומה השלישית", שבו תואר מנהיג הצפון כ"חסר סבלנות, אימפולסיבי ואלים".

דבריו של הבכיר מצטרפים לאיומים של המדינה הקומוניסטית מאז תחילת השבוע, שמטילים בספק את עצם קיום הפסגה בין המנהיג קים ג'ונג און לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בחודש הבא. פיונגיאנג השעתה את השיחות שתוכננו אתמול עם נציגי הדרום, בשל תרגיל צבאי שהיא מקיימת עם ארצות הברית.

בנוסף לכך, קוריאה הצפונית מתנגדת לדרישות של ארצות הברית ולפיהן עליה להתפרק מנשק גרעיני באופן חד-צדדי, והיא אמרה כי הפסגה, שמתוכננת להיערך בסינגפור ב-12 ביוני, לא תתקיים אם וושינגטון לא תרכך את עמדתה. אתמול אמר טראמפ כי "נצטרך לראות" אם הפסגה אכן תתקיים, אך הדגיש כי ארצות הברית עומדת על כך שקוריאה הצפונית תתפרק באופן מוחלט, בר-אימות ובלתי-הפיך מהארסנל שלה. יועץ בבית הכחול בסיאול, לשכת הנשיאות, אמר כי הממשלה מתכננת להיות "מתווכת פעילה יותר" בין ארצות הברית לבין קוריאה הצפונית.

//www.jdn.co.il/news/world_news/995845