הבית הלבן חשף את המטבע להנצחת הפסגה בין מנהיגי ארה"ב וצפון קוריאה שצפויה להתקיים ביום חמישי 21 במאי בסינגפור, בתקווה שצפון קוראיה לא תחזור בה. 20 עיתונאים מהעולם נחתו בקוריאה הצפונית כדי לצפות בסגירת אתר הגרעין

הבית הלבן חשף את המטבע להנצחת הפסגה בין מנהיגי ארה"ב וצפון קוריאה שצפויה להתקיים ביום חמישי 21 במאי בסינגפור.

בחזית המטבע מופיעים דיוקנאותיהם של שני המנהיגים, דונלד טראמפ משמאל וקים ג'ונג און מימין, כשפניהם זה לזה, על רקע שני דגלי המדינות המשתלבים זה בזה במעין זיגזג. שמו של המטבע המופיע בחלקו העליון הוא "שיחות השלום". במעגל המקיף את האיור, כתובים שמות המנהיגים. קים ג'ונג און שקיבל את התואר "המנהיג העליון" ודונלד ג'יי טראמפ ה"נשיא".

בצדו השני של המטבע, תמונה של הבית הלבן ומעליו מטוס ה'אייר פורס' של הנשיא, וסביבה הכיתוב "ביקור הנשיא דונאלד ג'יי טראמפ".

יצויין כי כי המדליה הוטבעה עוד בטרם עלתה העננה המעיבה על קיומן של השיחות.


בתוך כך, לקראת סגירת אתר הגרעין בקוריאה הצפונית בימים אלו הגיעו כ-20 עיתונאים מכלי תקשורת מערביים וסיניים לקוריאה הצפונית כדי לצפות בסגירת אתר הגרעין, בסימן לכך שהאירוע יתקיים למרות המתיחות הדיפלומטית המתחדשת. קוריאה הצפונית הזמינה את הקבוצה כדי שתצפה בפירוק אתר פונגי-רי במהלך השבוע, אולם לא מומחים טכניים כפי שהבטיחה בתחילה, על אף שארצות הברית קראה לפירוזה באופן קבוע ובלתי-הפיך, שניתן לפקח עליו בצורה מלאה.

בין אלו שהורשו לצפות באירוע נמצאים עיתונאים מסוכנות הידיעות אי-פי, CNN, CBS, רשת RT הרוסית וכלי תקשורת ממלכתיים סיניים, שהמריאו מבייג'ינג לקוריאה הצפונית. לפי הרשת הסינית CCTV, הקבוצה הגיעה לשדה תעופה בעיר וונסן, שבמזרח המדינה. עוד כלי תקשורת, בהם רויטרס, ביקשו לסקר את פירוק אתר הגרעין, אך נדחו. גם שום עיתונאי דרום קוריאני לא נכלל ברשימה הסופית, על אף שבתחילה הם הוזמנו על ידי הצפון.