במכתב לשליט צפון קוריאה כתב נשיא ארה"ב: "ציפיתי מאוד להיפגש, אבל בגלל העוינות שלך הרגשתי שכרגע זה לא מתאים". טראמפ איים במכתב על קים: "היכולות הגרעיניות של ארצות הברית חזקות משלך" וקרא לו להתקשר אליו ברגע שישנה את דעתו

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע במכתב רשמי כי הפסגה המתוכננת עם מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און תבוטל והשניים לא ייפגשו על רקע "ההצהרות התוקפניות האחרונות" מצד פיונגיאנג. טראמפ הוסיף במכתבו: "מדובר ברגע עצוב של ההיסטוריה".

הבית הלבן פרסם אחר הצהריים את המכתב שכתב טראמפ לקים. "ציפיתי מאוד להיפגש איתך, ולצערי לפי הכעס האדיר והעוינות הגלויה שהופיעה בהתבטאות האחרונה שלך, הרגשתי שזה לא מתאים, כרגע שנערוך את הפגישה שתכננו זמן רב". טראמפ קרא לקים לא להסס להתקשר אליו או לכתוב לו אם הוא משנה את דעתו לגבי מפגש הפסגה.

טראמפ התייחס להתבטאויות "הזועמות והתוקפניות" של קים ג'ונג-און על יכולותיה הגרעיניות של קוריאה הצפונית ורשם: "היכולות הגרעיניות של ארצות הברית חזקות משלך".

צפון קוריאה חידשה הלילה את איומיה להפסיק את המו"מ עם ארה"ב, זאת בעקבות התבטאויותיו של סגן הנשיא פנס לפיהן אם היא לא תמשיך בהליך ההתפרקות מנשק גרעיני – היא תסיים כמו לוב. לדברי המשטר בפיונגיאנג היא מוכנה לעימות גרעיני בדיוק כפי שהיא מוכנה לשבת בשולחן המשא ומתן.

סגנית שר החוץ של צפון קוריאה אמרה בריאיון כי התבטאויותיו של פנס מעידות על "בורות עמוקה במצב בארצה". בנוסף הטילה הסגנית ספק בקיום הפסגה בין טראמפ וקים ג'ונג-און שאמורה לחול ב-12 ביוני בסינגפור. "לארה"ב יש מספיק זמן להרהר בהתבטאויות עד לפגישה המתוכננת", אמרה.

"אנחנו לא נתכנן לארה"ב או ננסה לשכנע אותם לבוא לשולחן המשא ומתן אם הם לא רוצים לשבת איתנו", המשיכה סגנית השר, "ההחלטה אם להגיע לפסגה או לא היא בידיהם של האמריקנים. הכל תלוי בהחלטות ובהתנהגות של הבית הלבן".

בריאיון לרשת פוקס האמריקנית, סגן נשיא ארה"ב פנס, שהצליח להכעיס מחדש את צפון קוריאה, התבטא ואמר כי "זו תהיה טעות של פיונגיאנג לחשוב שהיא יכולה 'לשחק' עם טראמפ". עוד המשיך וטען כי בעבר ממשל קלינטון ובוש תומרנו בידי צפון קוריאה.

https://www.jdn.co.il/news/world_news/999474