תיעוד קורע לב: האלמנה מספרת בבכי על הטרגדיה הקשה שפקד אותה

הרב שי גואטה היה אברך שעסק בתורה באופן מופלא למרות הקשיים הרבים. לאחר יסורים הוא נפטר למגינת לב כשהוא מותיר אחריו שורה של יתומים המבכים מרה את לכתו של אביהם האהוב. בלית ברירה ובשל החובות הכבדים האלמנה הטרייה ניצבת מול המצלמות וחושפת בבכי קורע לב את המצב הנורא • הלב נקרע
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

בתמונה כזו, במחזה שכזה – קשה להביט. יושבת לה אלמנה שבורה ורצוצה, אישה לא מבוגרת שרק עד לפני ימים אחדים הייתה מאושרת עלי אדמות, אך כעת היא יושבת בסלון הבית החשוך משהו, מסביבה יושבים ילדיה והיא מבכה במר ליבה את לכתו של בעלה.

מסכת יסורים קשה עברה על הרב שי משה גואטה ז"ל, במשך למעלה מחמש עשרה שנים מאז נישואיו הוא שקע בעולמה של תורה, משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות ספון הוא היה בין כותלי בית המדרש כשהוא יגע בסוגיות הש"ס והפוסקים.

החובות שרבצו על כתפיו לא מנעו ממנו לעשות את הדבר שהוא הכי אהב – לשבת וללמוד. הימים היו ימים קשים, בעלי החובות ישבו על צווארו, לא נתנו לו מנוח, והוא כיהודי מאמין עשה את ההשתדלות המעטה שנותרה לו והחל לעסוק במספר דברים בכדי לפרנס את בני ביתו שהגיעו כמעט לפת לחם.

לוחצים כאן ומצילים את המשפחה>>>

אבל אז, כשהמשפחה כולה ניצבת בספינה הרעועה בלב ים הוא הסתלק לבית עולמו, מותיר אחריו שורה של יתומים שבורים ורצוצים המבכים יומם ולילה את לכתו של אביהם. את לכתו של אבא שהם כל כך אהבו, כל כך חיבבו.

אבא. אבא שלהם, אבא שתמיד היה שם לצידם, הלך ואיננו. והם, יתומים קטנים שבורים ורצוצים מתאספים סביב האמא, המשענת האחרונה שלהם, והיא בלית ברירה, ממש כי באו מים עד נפש משירה מבט אל המצלמות ובוכה. בוכה ומתחננת.

היא בוכה על מר נפשה, בוכה על בעלה האהוב שהלך ואיננו, בוכה על הילדים הרכים בהם תינוק קטן שהיא צריכה לגדל לבד, ממש לבד. ובעיקר מתחננת, מבקשת מאיתנו שנבוא לעזרתה ונעזור לה עם החובות הכבדים שמאיימים להטביע אותה בגל של ייאוש.

בנה הבכור עתיד לחגוג את יום הבר מצווה שלו, למשפחה אין כלום, לא אבא שיעמוד לצידם, ולא פרוטה שחוקה לפרנס את בני המשפחה. האמא מתחננת ומבקשת שניתן לה כתף, שנעזור ונסייע, ולנו? לנו אסור להחריש, אנחנו חייבים להירתם למשימה, כעת. לוחצים כאן ומצילים את המשפחה>>>

כתבות קשורות

נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
מופעי הקיץ של 'חבורת תריג' הפכו זה מכבר לאירוע המרכזי והמדובר ביותר של 'בינהזמנים'!
"בעלי נפטר מדום לב והשאיר אותי עם 9 ילדים לבד"
תיעוד קורע לב: האלמנה מספרת בבכי על הטרגדיה הקשה שפקד אותה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן