בוגרי השירות האזרחי משתלבים במשרות בכירות במשק

במשרות בכירות במשק גבריאל, שנכנס בגיל 22 לשירות האזרחי מכהן כיום כמנהל צוות בכיר בשלוחה הישראלית של חברת הייטק בינלאומית, נתן שהתחיל את השירות בגיל 25 מונה לאחרונה לראש אגף בחברה ציבורית - ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי: "תכנית 'מעלות 3' היוצאת כעת לדרך מבטיחה הצלחה גדולה עוד יותר ומעניקה אופק תעסוקתי גבוה למשתתפים"

כתבות נוספות בנושא:

מרן שר התורה משתתף בכאב משפחות החולים, ומבטיח:
במושב בית דין מיוחד: מרן שר התורה חתם על שטרות הפרנסה • גלריה
טרגדיה: "האב נהרג בתאונת דרכים, האם נותרה פגועת חרדה"
כל הפרטים שרציתם לדעת באמת על מה שמסתתר מאחורי קמפיין "אשרינו שזכינו"
 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • קשה בשידוכים? הפרנסה מעיקה? החובות מטרידים? ...התייצבו וראו את ישועת ה'...

  תוכן מקודם

 • שלושת גדולי הרבנים הצטרפו יחד לקריאה דחופה:

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

החסם המרכזי העומד בפני הפריצה של צעירים חרדים בשוק התעסוקה הישראלי הוא היעדר הכשרה מקצועית וניסיון רלוונטי, גם מוכשרים וטובים מתקשים להבקיע את הדרישות לניסיון קודם והיכרות מקצועית עם המקצועות אליהם הם פונים.

במהלך השנים האחרונות הקימו בארגון 'חברים' מטעם הרשות לשירות אזרחי בשיתוף זרוע העבודה במשרד הכלכלה, מסלולי שירות הכוללים הכשרה מקצועית בשלל תחומים המיועדים לבעלי מעמד בן ישיבה המעוניינים לצאת לעולם התעסוקה, בהם הם זוכים, בנוסף להכשרה מקצועית ברמה גבוהה, לצבור ניסיון מעשי ששווה הון.

דבר נוסף שגרם לרבים להגיע ללמוד מקצוע דווקא במסגרת השירות באזרחי היא אחוז ההשמה הגבוה של בוגרי השירות במקצועות בכירים המעניקים להם משכורות מכובדות מדי חודש. המעלות הללו משנים לחלוטין את כללי המשחק של צעיר חרדי הנכנס לשוק העבודה מאחר והם מעקרים את החסרונות הבולטים התוקעים את הצעיר החרדי המעוניין להתפרנס בכבוד.

ניתן ללמוד על ההצלחה מסיפורי החיים האישיים של הבוגרים, כך למשל גבריאל כהן, תושב העיר ירושלים, אשר נכנס לשירות האזרחי דרך ארגון חברים כשהיה רק בן 22, מאז חלפו מספר שנים אך כיום הוא כבר חולש על צוות בכיר בשלוחה הישראלית של חברת הייטק בינלאומית, מצליחה ומתקדמת. גם הוא לא האמין שהוא יגיע לאן שהגיע, אך מסתבר שהמקצועיות וההתמדה הובילו אותו למקומות הללו.

הוא היה אברך כולל צעיר, כזה שרק לפני רגע התחתן, עול הפרנסה רבץ על כתפיו ובעצת מורו ורבו ראש הישיבה הוא החליט להצטרף לארגון 'חברים – שירות אזרחי' שם הוא כאמור רכש הכשרה מקצועית בתחום ההייטק, הלימודים הסתיימו במהירות, ואז הוא "נחטף" לשוק ההייטק כאשר תוך זמן קצר הוא העפיל לפסגות גבוהות במיוחד.

לא מדובר בסיפור הצלחה אחד בודד. כך נתן שאולזון שהתחיל את השירות בגיל 25 מונה לאחרונה לראש אגף בחברה ציבורית, עבודה מכובדת ביותר וכזו שמכניסה לו משכורת גבוהה במיוחד מידי חודש בחודשו.

הסיפורים הם רבים, אך די אם נסכם אותם במה שגבריאל כהן עצמו מספר "הייתי אברך צעיר והחלטתי לצאת לשוק התעסוקה, זאת לאחר התייעצות עם ראש הישיבה שלי, אלא שאז גיליתי כי אני יכול לחזור הביתה, לא היה בידי ניסיון ולא מקצוע. באותם הימים ראיתי פרסום של מסלול לימודים במסגרת ארגון חברים בשירות האזרחי והחלטי להצטרף". רוצים להשתלב בתכנית? לחצו כאן>>>

לדבריו, "מאז הכל היסטוריה, חווית הלימודים במקום לא תשכח ממני לעולם, אבל מה שהכי משמעותי  הוא שברגע שסיימתי ללמוד תוך רגע ממש התקבלתי למשרה בכירה בשוק ההייטק ומשם כאמור התקדמתי בתוך תקופה קצרה מאוד".

בוגרי מעלות 1 עומדים בימים אלו בשלב סיום השירות ויוצאים לשוק התעסוקה. המשתתפים שעברו הכשרה וצברו ידע מגוון בתקופת השירות, מועמדים כעת לתפקידים אטרקטיבים בחברות ההייטק המובילות וזוכים לליווי צמוד מאנשי המקצוע של ארגון חברים וזרוע העבודה לאורך כל הדרך.

כעת יוצאים בארגון 'חברים' בשיתוף זרוע העבודה במשרד הכלכלה, עם תכנית 'מעלות 3' לצעירים בגילאי 21-28 (במעמד תקין), תוכנית שתתמקד בלימודי הייטק: לימודי פיתוח תוכנה ובדיקות תוכנה, כולל מלגת קיום גבוהה והטבות רבות במהלך התכנית, כשהמעלה הגדולה מכולם היא צבירת הניסיון המקצועי תוך כדי שירות אזרחי משמעותי, מה שמאפשר אופק תעסוקתי בשכר גבוה.  רוצים להשתלב בתכנית? לחצו כאן>>>

מר ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי אומר: "תכנית 'מעלות' מעניקה אופק תעסוקתי גבוה למשתתפים, אנו רואים את זה במרוצת השנים כיצד עשרות ומאות צעירים מתקדמים במהירות הבזק בזכות הלימודים הללו, אנו רואים בזה שליחות קודש לעזור לכל אותם אברכים ובחורים שנאלצו לצאת לעולם התעסוקה, תכנית מעלות משדרגת את היכולות והכישורים הנרכשים במהלך הלימודים למקום גבוה עוד יותר מול ההצלחות הקיימות".

מנכ"ל הרשות הוסיף: "אנחנו עושים את המירב על מנת להיות גשר איכותי לעולם התעסוקה ובפיריון גבוה, חשוב להדגיש כי חלק מרכזי בסוד ההצלחה נובע מההשקעה הגדולה של בני השירות שממלאים תפקידים איכותיים בהצלחה רבה ומקדשים שם שמיים וזוכים לסייעתא דשמיייא שמלווה אותנו בכל צעד ושעל".

יודגש כי התכנית מיועדת לגברים חרדים, בגילאי 21 עד 28, במעמד בן ישיבה תקין.

הכתבות המעניינות ביותר

בכירים בצה''ל מתעקשים: האסון בנבי מוסא התרחש בגלל רשלנות
מאות תלמידים בחומש לציון יום "השלושים" לרצח יהודה דימנטמן הי''ד • צפו
על רקע קריאות "פושע": נתניהו עזב את הפגישה בביתו של עו''ד בן צור
פורום העיתונאים נגד הפגיעה של דובר הליכוד בעיתונאי 'חדשות JDN'
במערכת הבריאות מעריכים: שיא גל האומיקרון בעוד כעשרה ימים
מקורבי נתניהו בוחנים: יישאר יושב ראש הליכוד גם עם תוטל עליו קלון
סיכום הסקרים: רוב הציבור נגד עסקת הטיעון; יש יורש לנתניהו - ניר ברקת
הדרמה בארה''ב: ה-FBI חשף את זהות החוטף; בנט שוחח עם מושל טקסס
בעקבות פטירת אימו: נשיא מועצת חכמי התורה שיגר איגרת ניחומים לנשיא המדינה
"אי אפשר להיכנס לסגר": שר הבריאות הנחה לקצר את הבידוד לחמישה ימים בלבד
פגישה מכרעת: משפחת נתניהו נגד עסקת הטיעון; פעילי שמאל מפגינים בחוץ
לוחמי הקרקע: שיחת ט"ו בשבט עם החקלאים הגיבורים של תשפ"ב
תיעוד מיוחד: מרן שר התורה קיבל מתלמידו פירות לכבוד ט"ו בשבט
מעל ל-1,000 בחורים צועדים לישיבת חומש: "מצביעים ברגליים" • צפו
עמודי תאורה "חכמים": יווסתו תנועה לפי הצורך וימדדו מהירות נהיגה
הלם בבני ברק: בנו בן החצי שנה של איש החסד לא התעורר משנתו
הפתרון להקלה במתחמי בדיקות האנטיגן: חלוקה של קבוצות הגיל שנבדקות
התורמים לקמפיין המימון מדברים: "לא מדובר במשפט לנתניהו, אלא לכל הימין"

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו