חופשה בתאילנד - היעד המושלם

בין קוסמוי לקופיפי, בין גורדי השחקים של בנגקוק, מצד אחד העיר הסואנת ומצד שני החופים הלבנים עם ים הטורקיז המהפנט. תאילנד נחשבת לאחת המדינות המתויירות ביותר בעולם וזה אך טבעי שגם מיליוני ישראלים מבקרים לפחות פעם אחת בחייהם בתאילנד (ולעתים אפילו יותר). בשל החיים המוזלים יותר במדינה זו, הישראלים אף יכולים לבלות חודשים שלמים של חופשה במעט מאוד כסף. היום לא מדובר רק ביעד אטרקטיבי לטיול אחרי צבא אלא גם לטיולי משפחות ואפילו למשפחות דתיות!

גם דתיים נהנים בתאילנד –  מופתעים?

איך זה יכול להיות שבמדינה שבא אוכלים ג'וקים וחיות אחרות לא כשרות ושאין כמעט מקומות עם אוכל כשר במקום המשפחה הדתייה תוכל לנפוש במקום ולשמור על כל המצוות? ובכן תופתעו – אך זה אפשרי בהחלט! כמה הכנות מוקדמות יסייעו לכם ויאפשרו לכם ליהנות מטיול צבעוני לתאילנד, ליהנות מכל מה שיש למדינה הזו להציע לכם מבחינת אטרקציות ונופש ואף לשמור על המצוות. עדיין לא בטוחים שזה אפשרי? המשיכו לקרוא.

כך תשמרו על אורח חיים דתי במהלך החופשה בתאילנד:

כמו בכל נופש יש את הצורך להכין מזוודה ולדאוג להכנת כלים, ציוד ומצרכים שונים למהלך הטיול. כאשר מדובר בטיסות או דילים בתאילנד שסגרתם מבעוד מועד, לעתים רבות מדובר ביותר ממזוודה אחת וכן בהרבה הכנות הדרושות למהלך הטיסות. כאשר מדובר במשפחה דתית הרוצה לצאת לתאילנד, יש הצורך לדאוג לעשות הכנות מקדימות, גם של הציוד הנדרש וגם של המקומות השונים שצריך להגיע אליהם בתאילנד.

  • ביגוד וחפצים אישיים – וודאו שאתם לוקחים אתכם מספיק בגדים לכם ולילדיכם למהלך הטיול. כמו כן, מזג האוויר עשוי להשתנות בצורה קיצונית בין היום הקיצי ללילה הקריר ויהיה עליכם להתכונן בהתאם.
  • אוכל וכלי בישול כשרים – ברוב המקומות שתהיו לא תמצאו אוכל כשר או מסעדות כשרות ולכן אתם רוצים לוודא שאתם לוקחים אתכם מספיק אוכל למקרה חירום. וכן כאשר אתם מגיעים למקום כשר תדאגו לקנות עוד אוכל ולארוז אותו כדי לאכול אותו בימים הבאים בטיול עד המסעדה הכשרה הבאה.
  • ארוחה כשרה במטוס ובמלון? – לא כל חברת תעופה מעניקה ארוחות כשרות לכן כדאי לקחת אתכם מעט אוכל בתיק שעולה אתכם למטוס על מנת להעביר את הטיסה בקלות. כמו כן וודאו שאתם מזמינים מלון שיש בו אוכל כשר או שיכולים לדאוג לכם בו לאוכל כשר במיוחד בתוספת תשלום. במידה וזה לא אפשרי – תצטרכו לדאוג לעצמכם עם אוכל מישראל או כאמור לאמץ את השיטה שכתבנו עליה בפסקה הקודמת והיא למצוא מסעדה כשרה ולקנות ממנה אוכל ליומיים-שלושה קדימה שיהיה לכם גם במקום שבו אתם שוהים.
  • סידור ותפילין – קחו אתכם סידור ותפילין כדי להצליח להתפלל בנחת את התפילות היומיות שלכם.
  • בית חב"ד בתאילנד – אם תוכלו ליצור קשר עם בית חב"ד הנמצא באזור קרוב למקום שבו אתם הולכים לשהות זה רק יכול לעזור לכם גם בנושא האוכל ובכלל.
  • מסעדות כשרות בתאילנד – חפשו מראש כתובות וטלפונים של מסעדות המספקות אוכל כשר בתאילנד. היום זה כבר לא מה שהיה פעם שהיה קשה מאוד למצוא מסעדות כשרות. הכשרות הנה חותמת לאיכות בכל העולם ובתאילנד יודעים שיש ישראלים רבים הנופשים במדינה בכל עונות השנה ועל כן תוכלו למצוא כמה מסעדות כשרות בסביבתכם.
  • שמירת השבת – וודאו כי במלון שאתם שוכנים בו יהיה לכם לפחות שקט ונחת ביום שבת מבלי הופעות או הפעלות מיוחדות שיטרידו את מנוחתכם בשבת. שמירת השבת בחו"ל היא האתגר הגדול ביותר אולם גם את זה אפשר לעשות אם רק רוצים.