פראג היהודית נערכת ליום השנה לפטירתו של המהר"ל

410 שנים לפטירתו של גדול רבני פראג – הקהילה היהודית תציין את התאריך בשורה של אירועים וטקסים

ביום רביעי י"ח אלול (ה-18.9) יציין העולם היהודי את יום השנה ה-410 לפטירתו של גאון הדורות רבי יהודה ליווא בן בצלאל זיע"א, הידוע בכיוניו המהר"ל מפראג. 

המהר"ל נחשב לגדול הרבנים שכיהנו קודש על כס הרבנות בעיר פראג, שהצמיחה מתוכה במשך מאות שנים חכמים ודיינים לרוב. תורתו וחיבוריו – על כל חלקי התורה – נחשבים לנכס צאן ברזל בארון הספרים היהודי, כשגדולי ומאורי הדורות במאות השנים האחרונות הגו בהם ואף חיברו עליהם חיבורים. 

ציונו בבית החיים בפראג הוא אבן שואבת לרבבות יהודים ששופכים שיח במקום הקדוש ורואים ישועות מעל לדרך הטבע. 

הקהילה היהודית בפראג נערכת בימים אלו לקראת יום ההילולא. לצד העליה המסורתית לקברו, יתקיימו גם שיעורים, אירועים וכנסים, במוקדים שונים, בהם יעלו על נס את דמותו הפלאית וילמדו את תורתו. 

במלון קינג דייויד פראג יציינו את יום ההילולא באירוע מיוחד, בו יסעדו מאות אורחים על שולחנות ארוחים כיד המלך ויהנו גם מערב פיוט ושירה ע"י אמנים נחשבים. 

מנכ"ל המלון, לירן לוי, מספר כי מאות אורחים מכל העולם שעולים לקברו של המהר"ל מתאכסנים במלון במהלך השבוע. "לצד העליה לקבר, אנחנו מספקים להם גם תכנית אמנותית, שיעורים, הרצאות וסיורים, במטרה להעמיק את החיבור בינם לבין דמותו של המהר"ל".

קישור לאתר המלון: Www.hotelkingdavid.cz

5 תגובות

קשקוש אחד גדול אפילו אין מזוזות בכל המתחם למעט הבית הכנסת שגם לשם, נשים לא יהודיות, נכנסות איך שבא להם. פראג רחוקה מלהיות יהודית …

אין שם קהילה יהודית אמיתית.
הכל שם כסף. גם כדי להתפלל בציון המהר"ל או להכנס לבית הכנסת צריך לשלם הרבה שלמונים!!!

לפני הרבה שנים בדרך חזרה מאומן. קפצנו מעל השער. לא שיערנו שיש מניעה להגיע לציון המהרל. אכן לא נודע כי באנו אל הציון. זיעא.

בפראג אין קהילה יהודית. נקודה.
כתבה ממומנת ע"י מלון קינג דיוויד…

יש שם מספר יהודים בודדים.
שום קהילה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *