בפסח הזה מכירים את גוש עציון מזווית חדשה! בגוש קיים מגוון רחב של אתרי תיירות ואטרקציות מיוחדות לכל המשפחה. אז קחו תרמיל ומים, הצטיידו במצות ושוקולד ותתחילו ליהנות!

בפסח הזה מכירים את גוש עציון מזווית חדשה! בגוש קיים מגוון רחב של אתרי תיירות ואטרקציות מיוחדות לכל המשפחה. אז קחו תרמיל ומים, הצטיידו במצות ושוקולד ותתחילו ליהנות!
אנו ממליצים לפתוח את היום בחוויה מיוחדת ומהנה לכל המשפחה ב"חוות ארץ האיילים" מול כפר עציון. במקום קיימים מתחמי פעילות מגוונים לכל הגילאים: חי- בר, קירות טיפוס, טרמפולינות, האומגה הארוכה בארץ ועוד ועוד… מה שבטוח, לא רק הילדים ייהנו!
בחג החווה תהיה פתוחה עם מזנון קטן כשר לפסח.
מחירים: כרטיס כניסה לכל המתקנים- מלבד האומגה הגדולה- 80 ₪ לאדם, מבוגר מלווה- 15 ₪, גלישה באומגה הגדולה- 100 ₪.
לפרטים נוספים: 02-5709768.
אומגה בארץ האיילים- צילום יותם יעקבסון
צילום: יותם יעקובסון
ממתחם חוות ארץ האיילים לא תרצו לפספס יציאה לטיול טרקטורונים מודרך ברחבי גוש עציון. במהלך הטיול, תוכלו לעבור בדרך האבות המתחברת להיסטוריה שלנו כיהודים. זוהי דרך ראשית מתקופת בית שני, בה עברו עולי הרגל בדרכם לירושלים בשלושת הרגלים. תתרשמו ממקווה הטהרה העתיק במקום שככל הנראה שימש את עולי הרגל ותושבי האזור ותצפו על מקום הקרב בין החשמונאים ליוונים. בהמשך, תוכלו לעצור באתר האלון הבודד הנמצא על הכביש בין אלון שבות לראש צורים. את האלון הבודד אתם אולי מכירים מהסמל של גוש עציון, אבל עד כמה אתם מכירים את סיפורו המרתק? ליד האלון הבודד תוכלו לשמוע את סיפורו של הגוש ולהתחבר למורשת האזור. וכל זה כמובן רק חלק מהמסלולים שטרקטורוני גוש עציון מציעים למבקרים!
יש לתאם מראש טיול, לפרטים נוספים והזמנה: 054-5753333.
חיזיון אור קולי-
לא הספיקה לכם המורשת באלון הבודד? אל דאגה, תוכלו להגיע לצפות בחיזיון האור- קולי בכפר עציון המספר את סיפור גוש עציון, החל בהקמת היישוב הראשון באזור- 'מגדל עדר' ע"י קבוצת חרדים מירושלים, ממשיך בתיאור נפילתו של הגוש במלחמת השחרור ועד לזמן תחיית אזור ושגשוגו כיום.
כרגע מתקיימות עבודות חידוש ובנייה באתר החיזיון ולכן, באופן זמני, הקרנת החיזיון נעשית במבנה בית העדות הסמוך ולא על חורבות הבונקר. זאת עד לפתיחת האתר המשודרג בחודשים הקרובים.
האתר יהיה פתוח במהלך חול המועד. יתקיימו בו סיורים מודרכים והקרנות של החיזיון כל שעה, בתיאום מראש. בנוסף, בשלישי ורביעי יתקיימו גם סדנאות לילדים, הצגות ומופעים.
לפרטים נוספים ותיאום: 02-9935160.
האלון הבודד- צילום יורם שפירר
צילום: יורם שפירר
מאתרי המורשת, אנו ממשיכים אל חוויית צומת באלון שבות! מי לא מכיר את מכון צומת?! מוצריו ופיתוחיו נמצאים בבתי ישראל בארץ ובעולם. הפלטה והמיחם הם רק קצה הקרחון באשר למגוון הפתרונות ההלכתיים שהם מספקים. בחוויית צומת- מרכז המבקרים של מכון צומת, מציעים למבקרים היכרות חווייתית עם צורת החשיבה המקורית של עובדי המכון ועם הפתרונות ההלכתיים הייחודיים שהם מספקים. בפסח יתקיימו במקום סיורים במרכז המבקרים, הרצאות כל חצי שעה, מתנפחים וסדנאות ‘מהנדסים צעירים’.
מחירים: 20 ₪ לילד (מתחת לגיל 6), 25 ₪ לבוגר (מגיל 6 ומעלה).
לפרטים נוספים: 02-9932111.
לארוחת צהריים, מומלץ להתפנק במסעדת "רוזה" הנמצאת במצודת עציון בצומת הגוש. רוזה מציעה ארוחות בשרים איכותיות לילדים ולמבוגרים ותהיה פתוחה בחג בכשרות לפסח שלא מתפשרת על הטעם!
לפרטים נוספים: 02-6504483
לאחר הארוחה הדשנה, מקנחים ביין משובח תוצרת האזור. כבר בתקופה הקדומה, אזור זה היה ידוע בגפניו. יעקב אבינו מברך את בנו יהודה בברכת היין: "אֹסְרִי לַגֶּפֶן עִירֹה וְלַשֹּׂרֵקָה בְּנִי אֲתֹנוֹ כִּבֵּס בַּיַּיִן לְבֻשׁוֹ וּבְדַם-עֲנָבִים סוּתֹה; חַכְלִילִי עֵינַיִם מִיָּיִן וּלְבֶן-שִׁנַּיִם, מֵחָלָב", שלל היקבים בגוש עציון, אשר בנחלת יהודה, מקיימים הלכה למעשה את הברכה ומייצרים יינות מעולים הזוכים בפרסים עולמיים מידי שנה.
אנו ממליצים לכם להגיע לביקור ביקב גוש עציון בצומת הגוש. במהלך החג מרכז המבקרים יהיה פתוח לטעימות יין וסיורים יצאו מהיקב כל חצי שעה.
לפרטים נוספים: 02-9309220.
ולאחר יום נפלא שכזה, לא תרצו לחזור הביתה! אתם מוזמנים להישאר ללון במגוון אתרי הלינה באזור. פרטים נוספים ואת רשימת אתרי הלינות תוכלו להשיג באתר האינטרנט של תיירות גוש עציון: www.etziontour.org.il