מה קורה שהרוחצים בחוף הנפרד בהרצליה לא נשמעים להוראות המצילים? חבר מועצה בעיר יוזם שלט עליו יהיו חתומים רב העיר וגדולי ישראל שיקראו להישמע להוראות המציל

בכל קיץ מחדש נאלצים המצילים בחוף הנפרד בהרצליה להתמודד עם בעיה קשה של חוסר משמעת מצד ציבור המתרחצים המגיע לחוף. לטענת המצילים, המתרחצים אינם ממושמעים ואינם מצייתים להוראותיהם, מה שמגביר את החשש לטביעה, בייחוד בימים שבהם החוף עמוס.

"הבעיה היא שהציבור הזה לא ממושמע מספיק להוראות המצילים", אומר לmynet שמוליק לין, מנהל מחלקת החופים בעירייה, "למשל, כאשר מתרחץ מתבקש לצאת כי מסוכן במקום שבו הוא נמצא, הוא לא נשמע להוראת המציל. הגברים הם הכי לא ממושמעים, וזה יוצר תסכול בקרב המצילים. בנוסף, כאשר כמות המתרחצים בחוף הנפרד מגיעה ל-7,000-6,000 אלף מתרחצים והים בעייתי, אנו סוגרים את החוף לכניסת מבקרים נוספים, לשם הצלת חיים".

בסיור שנערך השבוע בחוף עם חבר מועצת העיר אלעד צדיקוב, ניסו הגורמים למצוא פתרון שיגביר את היענות הציבור התורני להוראות המצילים, לקראת פתיחת החוף לרחצה סדירה בחודש יולי. "העומס על החוף הנפרד הוא פי ארבעה מאשר בכל חוף כללי אחר", אומר צדיקוב. "בזמני העומס, סוכת ההצלה בחוף, בתוספת תגבורת של עוזרי מציל, צריכה לתת מענה בטיחותי לכ-8,000 רוחצים בו זמנית. זאת, בעוד שבכל חוף אחר בעיר, בשיאי העומס יהיו בין 2,500-2,000 רוחצים פר תחנת הצלה.

"בנוסף יש בורות מים מרובים בשטח, וזה יוצר בעיית שליטה לא פשוטה. לנוכח טענות המצילים כי קיימת בעיית שליטה הנובעת ממשמעת, יזמתי מענה ייחודי, שאושר מול רב העיר, יצחק יחיאל יעקובוביץ', ומול המחלקה המוניציפאלית של דגל התורה. רב העיר יחתום על מכתב לפיו הוא קורא לרוחצים להישמע בכל תוקף למצילים, בגדר מצוות 'ונשמרתם לנפשותיכם'. על המכתב יחתמו רבנים גדולים נוספים והוא יוצב כשלט מאיר עיניים בכניסה לחוף".