ראשי הערים החרדיות בסיור מיוחד

שיאו של הביקור היה בעת הקרנת המיצג האור קולי במגדל. חברי המשלחת צפו במיצג שהותאם במיוחד למגזר החרדי ע"י יהודה גרובייס. כמו כן סיירו הנוכחים בתצפית אשר משקיפה על המקום בו התפללה חנה את תפילתה הידועה.

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

ראש עיריית ב"ב הרב חנוך זייברט ור"ע מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן סיירו יחד עם מ"מ ר"ע ב"ב הרב אברהם רובינשטיין ומנהלי האגפים בעירייה, באתר שילה הקדומה כאורחי ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה

ביקור יוצא דופן קיימו ראשי העיריות בני ברק ומודיעין עילית, במועצה המקומית מטה בנימין כאורחיו של ראש המועצה ויו"ר מועצת יש"ע מר אבי רואה.1G2A8129

בביקור השתתפו ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט שהגיע מלווה בעוזרו הרב יוסי צימעט, במ"מ הרב אברהם רובינשטיין ומנהלי האגפים בעירייה. כמו כן השתתף ראש העיר מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן.

מרכזו של הסיור התקיים באתר שילה הקדומה המצוי בקרבה לירושלים.

ראשי הערים סיירו באתר כאשר את הסיור מוביל ראש מועצת מטה בנימין מר אבי רואה יחד עם מנהלי אתר שילה הקדומה.

במהלך ביקורם באתר, שנחשב לאחד הפופולאריים בקרב ציבור המטיילים החרדי, התרשמו הרב זייברט והרב גוטרמן מהפעילות במקום המשלבת הנאה תוך המחשת תכנים מהמשכן.

שיאו של הביקור היה בעת הקרנת המיצג האור קולי במגדל.  חברי המשלחת צפו במיצג שהותאם במיוחד למגזר החרדי ע"י יהודה גרובייס. כמו כן סיירו הנוכחים בתצפית אשר משקיפה על המקום בו התפללה חנה את תפילתה הידועה.

בשילה התאסף כל העם במטרה לבנות משכן קבע לארון הברית, ולייחד מקום לעבודת הקורבנות וכאשר הגיעו בני ישראל לשילה זכו לקיים את כל המצוות התלויות בארץ כמו מעשרות, שמיטה וכדומה. בשילה אף חולקו נחלות בני ישראל וזהו המקום שבו העתירה חנה בתפילתה.1G2A8389

באתר המבקרים שילה הקדומה נמצאים שרידיה של העיר שילה המקראית, ובימים אלו מתנהלות חפירות ארכיאולוגיות על מנת לחשוף עוד מהתוואי של העיר ולזכות לחזות איך נראתה העיר בזמן יהושע בן נון.

מלבד המימד ההיסטורי קיימים בשילה הקדומה מגוון אטרקציות חווייתיות כאשר המבקרים יכולים לצפות בחיזיון אור קולי במגדל הרואה כאשר החיזיון מוקרן על גבי זכוכיות על רקע הנוף הבראשיתי, כן קיים באתר רחוב המלאכות הקדומות במסגרתן ניתן להשתתף בסדנאות ולחזות ברבות מהמלאכות שנהגו בעבר כמו בית אריגה לטווית צמר, כדרות – יצירת כדים, יצירת חלילים ועוד. המיצג האור קולי במגדל זוכה לאהדה רבה בקרב מוסדות החינוך, תלמודי תורה, בתי ספר וסמינרים לבנות כאשר התכנים מפוקחים ביתר שאת.

בישיבה חגיגית שהתקיימה בשילה אותה אירח ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה, אמר ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן: "אנו שמחים להתארח כאן ולהגיע לד' אמות חדשות בארץ ישראל. שילה הקדומה היא מקום של אחדות ואנו מרגישים את האחדות שנוצרת כאן היום". הרב גוטרמן חלק שבחים גם לראש המועצה ואמר "אבי רואה הוא יהודי מיוחד שאנו צריכים להתפלל שיגיע להשפיע במקומות הנכונים. אבי מקדש שם שמים ברבים, מקפיד קלה כבחמורה יהודי יקר שכולנו יכולים ללמוד ממנו. זכיתי בקדנציה הזו להעמיק את הקשר איתו. צריך להעמיק את הקשר הזה וליצור עוד ועוד שיתופי פעולה".1G2A8617 (1)

לפני כן סיירו ראש עיריית ב"ב וחברי המשלחת מעיריית ב"ב, בשומרון, במפעל ליפסקי בברקן אשר מהווה סמל לדו קיום  כאשר מחצית מהעובדים הינם ערבים.

בסיורם באלון מורה התקיים מפגש עם בני קצובר מראשוני המתיישבים בשומרון ובאיתמר נעמדו חברי המשלחת לתצפית על שלושת הימים – ים התיכון, ים המלח והכינרת.

בהמשך סיירו ראש עיריית ב"ב ומשלחת עיריית ב"ב, ביישוב עלי –  אחד היישובים הגדולים בבנימין וחזו בתעשייה המקומית במהלכו קיימו מפגש עם יו"ר היישוב מר עדו מאושר. כן נפגשו עם ראש הישיבה בעלי הרב אלי סדן.

לדברי ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט "אתר שילה הקדומה מציג את ההיסטוריה של עם ישראל בצורה מאד מוחשית ולכן חשוב לבקר במקום הזה, ולחוות את כל מה שאירע לעם ישראל לפני אלפי שנים. אני בטוח שכל המבקר במקום יחוש את ההיסטוריה ויוכל להבין טוב עוד יותר את אשר למד".1G2A8282

ראש המועצה מר אבי רואה אמר "אנחנו שמחים ומתרגשים לארח אתכם היום. עם ישראל בנוי שבטים שבטים ואנו צריכים לעמול יחד לחבר בין השבטים השונים. אני תקווה שנדע למתוח גשר וליצור חיבור חזק בין בני ברק ומודיעין עילית למתיישבים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן