המתיחות בדרום: מחבלים הניחו "קאטר" שהתברר כמטען חבלה, על גדר המערכת בגבול רצועת עזה. המטען נוטרל ע"י צה"ל. בהמשך תקפו טנקים עמדות טרור באזור, ושני מחבלים המשתייכים לג'יהאד האיסלמי - נהרגו. בפנים: תיעוד הנטרול

המתיחות בדרום נמשכת כל העת: מחבלים הניחו הבוקר מטען חבלה שהוסווה בתוך קאטר על גדר המערכת. המטען זוהה ונוטרל על ידי צה"ל.

בהמשך תקפו טנקים עמדות תצפית בדרום רצועת עזה, זאת בתגובה למטען שהונח סמוך לגדר. מקורות פלסטינים מדווחים על שני הרוגים בתקופה, ככל הנראה מדובר במחבלים שהיו מעורבים בהנחת המטען.

כזכור, אמש תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה מוקדם יותר וכן לניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות ע"י ארגון הטרור חמאס.

דובר צה"ל מוסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה"

קודם לכן פרסמה רשת רשת "אל אקצה", המזוהה עם ארגון הטרור חמאס תיעוד של ארבעת פלסטינים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה, השליכו בקבוק תבערה בקרבת הגבול, ונמלטו בחזרה לאחר שכוח צה"ל פתח לעברם באש. בתיעוד נראים הארבעה מתקרבים לגבול, מבעירים אש ובורחים. הארבעה השאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב "צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין".